FOTO Nadstavbu zakončily Agelky hladkou výhrou nad Olomoucí

Smečující Marina Miletič táhla Agel k vítězství ve třetím setu zápasu s Olomoucí, který byl zároveň závěrečný. Agel poslední zápas nadstavby zvládl 3:0.

Nadstavbovou část UNIQA extraligy zakončily volejbalistky Agelu Prostějov hladkou výhrou na SK UP Olomouc, která se tak stala jediným týmem z elitní pětice, který v úvodních dvou částech ročníku prostějovský tým ani jednou neporazily.

Úvod první sady zvládly lépe olomoucké hráčky, které se ujaly vedení 5:3, a přestože domácí srovnali na 5:5, vysokoškolačky odskočily až na 8:12. Trenér Čada si v té době vzal dva oddechové časy, které teprve jeho celek probudily. Přišlo totiž vyrovnání na 15:15 a následně i vedení 17:16, od kterého již Agelky postupně své vedení navyšovaly a vyhrály první sadu v poměru 25:19. Dobře se v této části vedlo Kateřině Kočiové, kterou se trenéři tentokrát rozhodli postavit od začátku, a která přesnými a tvrdými smeči získala Prostějovu několik důležitých bodů.Úvod druhého setu se nesl ve vyrovnaném duchu, do čtvrtého bodu se hrálo nerozhodně, a až poté odskočily domácí na 8:4. Získané čtyřbodové vedení bylo pro Agel klíčové. Od té doby totiž domácí ženy svoje vedení postupně navyšovaly až na sedmibodový rozdíl (16:9, 17:10) a celý set pak dotáhl do vítězného konce 25:16.Třetí dějství přineslo nejvyrovnanější volejbal, ač v úvodu se zdálo, že domácí tým si jej v klidu pohlídá. Získal vedení 4:1, následně ve 7:4, olomoucký kolektiv však dokázal otočit na 7:10 a zdálo se, že utkání ještě zdramatizuje. Svoje vedení si udržoval až do patnáctého bodu, a pak vedl i 17:16 a 19:18, potom však Prostějov odskočil i zásluhou dobrých smečů Mariny Miletič na 22:19, a to se ukázalo jako klíčové. Pak si již Agel udržoval soupeře na dostřel dvou bodů, a set nakonec uhrál v poměru 25:22. Celý zápas tak získal za něco málo přes 70 minut konečným výsledkem 3:0.„Dnes jsme nastoupili v pozměněné sestavě, a bylo vidět, že na začátku jsme se hledali. Koncovku jsme však zvládli a druhý set byl v naší režii. Ve třetím setu nás servisem pozlobila Gregorová, která hosty nakopla. Celkově si myslím, že jsme soupeře převýšili hlavně v útoku, a podali jsme dobrý kolektivní výkon, a je vidět, že jdeme nahoru,“ uvedl po zápase asistent trenéra Čady Lubomír Petráš. Do zápasu se rozhodl nasadit mírně odlišnou sestavu. „Chtěli jsme hlavně zapojit před play-off jiné hráčky a vyzkoušet si jiné varianty, a ty případně ve vyřazovacích bojích použít. Některým hráčkám jsme chtěli naopak dát oddech,“ vysvětlil Petráš. Spokojenost v tomto směru vyslovil například s Kateřinou Kočiovou na univerzálu. „Zapracovala se velmi dobře,“ pochválil ji asistent trenéra Agelu.Olomoucký trenér byl spokojen pouze s první polovinou prvního setu a se třetím. „V polovině první sady jsme se rozpadli a ve druhém setu jsme udělali strašně moc vlastních chyb, a soupeře jsme dostali do pohody. Zvedli jsme to pak až ve třetím setu, kdy se chytla Gregorová na servisu, a to jsme se dostali do hry. Nedůsledností a nekoncentrovaností jsme však třetí set nedotáhli do vítězného konce. Kdybychom byli drzejší, mohli jsme Prostějov potrápit mnohem víc,“ uvedl Jiří Teplý.

VK Agel Prostějov – SK UP Olomouc 3:0 (-19, -16, -22)Rozhodčí: Peloušek, Renčín. Diváků: 200. Čas: 73 minut.

Sestavy: Prostějov: Gomes, Miletič, Žarkova, libero Chlumská, Soares, Hrončeková, Kočiová, Vincourová. Trenér: Miroslav ČadaOlomouc: Piňosová, Vanžurová, Nachmilnerová, Rutarová, Rašková, libero Maléřová, Tinklová, Košická, Kojdová, Janečková, Polášková, Uhrová. Trenér: Jiří Teplý.(zkl)