FOTO Agel je krok od finále, Olomouc zdolal i napodruhé

I ve druhém utkání semifinále měly více důvodů k radosti prostějovské hráčky. Po dvou zápasech vedou nad Olomoucí 2:0 a ve středu jedou na jeho palubovku stvrdit postup do finále.

Dva mečboly mají prostějovské volejbalistky před středečním zápasem v Olomouci. Svého hanáckého rivala totiž porazily i ve druhém zápase 3:0, i když to znovu se svým soupeřem neměly jednoduché.

Začátek zápasu na rozdíl od včerejška domácím hráčkám vyšel. Vybudoval si vedení 7:2 a hostující trenér Teplý si musel vzít oddechový čas. Prostějovský tým však odehrál první sadu v pohodě. Protivníka pustil nejblíže na čtyři body 15:11 a set nakonec dotáhl do vítězného konce 25:17. Trenér Čada dal v prvním setu příležitost smečařce Kočiové, které se povedlo několik dobrých úderů.Druhý set však byl úplně jiným příběhem. Začátek zachytili vysokoškolačky a na dostřel byly oba celky prakticky po celý průběh druhé sady. Povětšinou však byly o krok vepředu hostující hráčky. Postupně si získaly čtyřbodový náskok (14:18) a vypadalo to, že by mohly proti Prostějovu uhrát první semifinálový set. Agelky však začaly stahovat, nejprve na dva body (16:18) a pak dokonce vyrovnaly na 23:23. Další bod však získaly díky druhému zkaženému podání domácích Olomoučanky, první setbol ale nevyužily. Podání však bylo v této fázi zápasu pro tým nevýhodou, proto měly tuto možnost ještě třikrát. Dva smeče a jeden přesný míč do rohu však nedokázaly potvrdit, a to díky dvěma přesným smečům a jednomu bloku. Obrat přišel při podání Hrončekové, které hráčky UP nedokázaly vybrat a karta se obrátila. První smeč Hippe sice ještě k zisku rozdílového bodu nevedl, další však již díky úspěšnému bloku ano. Prostějov vyhrál dramatickou druhou sadu 30:28.Třetí set se zpočátku vyvíjel podobně jako ten druhý, týmy se držely na dosah (8:8, 10:10), pak však domácí při podání Kossányiové odskočil na 14:11 a Agel postupně své vedení navyšoval. Udržoval si tří- až šestibodové vedení (16:13, 21:15, 24:18) a nakonec díky přesnému smeči kapitánky Soaresové ovládl i třetí sadu v poměru 25:19, a celý zápas pak 3:0. Ve středu tak pojede do Olomouce definitivně potvrdit svůj postup do semifinále.„Soupeř velice dobře podával, protože šel do velkého rizika. Proto jsme nemohli hrát tak dobře v útoku jako včera. Nicméně jak jsme uhráli druhý set, tak se družstvo zklidnilo. Rozdíl mezi oběma celky vidím v útoku,“ okomentoval druhý semifinálový duel kouč Prostějova Miroslav Čada.  V koncovce klíčového druhého setu podle něj rozhodl výkon Andrey Kossányiové. „Všechny míče, které byly důležité, jsme hráli přes ni, a ona to uhrála. Naproti tomu soupeř takovou osobnost ve svém středu neměl,“ uvedl Čada. Hlavním důvodem, proč jeho tým vede po dvou zápasech 2:0, vidí v povedených střídáních. Včera dobře zaskočily Hippe s Miletič, dnes si své odehrála Kočiová i Soares. Přesto prostějovský trenér nepovažuje sérii za vyhranou. „Každý zápas je jiný. V Olomouci se musíme připravit na ještě lepší podání i přesnější přihrávku soupeře. Bude to nejvyrovnanější zápas série,“ zůstává na pozoru Miroslav Čada.Podle olomouckého trenéra Jiřího Teplého odehrál jeho celek lepší zápas než včera. „Lépe jsme přihrávali, ale zápas rozhodl lepší útok soupeře. Je vidět, že Prostějov má zkušenější tým a i dramatickou koncovku druhého setu zvládl. Ve třetím setu jsme se na začátku dostali pod tlak, který jsme neustáli,“ řekl hostující lodivod, jehož mrzel neuhraný druhý set, který mohl utkání zlomit. „Stačilo dnes nebo včera uhrát set, potom by byl zápas otevřenější. My však čekáme na chyby soupeře, to však družstvo kvalit Prostějova nedělá,“ doplnil Teplý.VK Agel Prostějov – SK UP Olomouc 3:0 (-17, -28, -19)Stav série: 2:0(zkl)