atletika

Tip na odpoledne. Velká cena Prostějova

Ilustrační foto atletika.cz

Právě dnes, v neděli 22. září, bude odpoledne na hřišti ZŠ a RG Prostějov patřit atletice.  Konat se zde bude 74. ročník Velké ceny Prostějova v běhu na 110 m překážek a 31. ročník memoriálu Dr. E. Rozbořila v hodu oštěpem. Součástí akce jsou i dětské závody.

V memoriálu Dr. E. Rozbořila, který začne v 15:15 hodin, budou startovat čeští reprezentanti Vítězslav Veselý, který je rekordmanem memoriálu s hodem 81,55 metru, a Petr Frydrych. Oba mají osobní rekordy přes 85 metrů.

Závod překážkářů začne v 16 hodin. Na start se postaví nejlepší český překážkář a držitel rekordu Velké ceny časem 13,46 Petr Svoboda.  Soupeřem mu bude nejlepší Slovák Marko Drozda. (ber)

Družstva mladších a starších dívek ZŠ Jana Železného bodovala v atletice!

Foto ZŠ J. Železného Prostějov

Velkého úspěchu dosáhla družstva mladších a starších dívek ZŠ Jana Železného v Prostějově na dvou významných atletických akcích. 

24. května 2016 se v Olomouci konalo krajské finále Poháru rozhlasu v atletice.

Běžcům nevadily ani dešťové kapky

Start hlavní kategorie

Obec Skalka společně s Klubem biatlonu Prostějov a TJ Liga stovkařů Olomouc uspořádali v sobotu 9. června závody v přespolním běhu „Běh ve Skalce“. I když počasí nebylo zrovna ideální, krosovou tratí proběhlo celkem 75 závodníků.  

Letošnímu 6. ročníku Běhu ve Skalce a 3. ročníku Memoriálu Radomila Večeři počasí nepřálo. Nejdříve střídavě a pak souvisle pršelo, což poznamenalo kvalitu tratí, převažující polní cesty byly namoklé a bahnité. Ale i v takových podmínkách padl traťový rekord. V kategorii žen jej překonala Marie Delingerová z FORTEXU Moravský Beroun. Trať 10 km zaběhla v čase 45:17. Celkem se zúčastnilo 75 závodníků. 

Silvestrovský běh prověřil fyzičku sportovních nadšenců

foto skprostejov.cz

O silvestrovském dopoledni ožily prostějovské Kolářovy sady nezvyklým ruchem. Přírodu odpočívající zimním spánkem narušila téměř stovka účastníků tradičního závodu v parkovém krosu - Silvestrovský běh 2011. 

Sluncem prozářené dopoledne přilákalo na start nebývalý počet nadšenců sportovců i těch, kteří jen chtěli protáhnout svá těla. V hlavní kategorii mužů vyrazilo na trasu pět a půl kilometru třiatřicet startujících, v kategorii žen na 2200 metrů dokonce padl rekord závodu. Běželi rodiče s dětmi, žáci starší, mladší i ti nejmladší, dorostenci, veteráni. Každá kategorie měla svou trasu s různou délkou.  Na trasu rodiče s dětmi dokonce vyrazili dva tatínkové se svými batolaty v kočárku.