atletika

OBRAZEM: Čokoládová tretra v Prostějově

foto Magistrát města Prostějova

Na území České republiky se téměř nepřetržitě od roku 1961 koná vysoce prestižní mezinárodní atletický mítink IAAF World Challenge Zlatá tretra Ostrava. Od jeho počátků je jeho součástí projekt Čokoládová tretra. Školní hřiště ZŠ Jana Železného v Prostějově se ve čtvrtek 5. 5. 2022 stalo dějištěm tohoto "čokoládového" sportovního klání dětí do 11 let.

Hostem soutěže byl také Jiří Mužík český sportovec, atlet, běžec, jehož specializací je běh na 400 metrů, a především čtvrtka s překážkami.

Děti soutěžily v několika disciplínách:  

- Běh na dráze v distancích 100 m, 200 m, 300 m – vždy hoši a dívky zvlášť.

- Hod oštěpem Vortex pouze pro věkovou kategorii C, rok narození 2012–2011.

Soutěžní klání probíhalo také ve vložených disciplínách:

- Mimino v náručí

- Batole za ruku

- Předškolák (red)

Tip na odpoledne. Velká cena Prostějova

Ilustrační foto atletika.cz

Právě dnes, v neděli 22. září, bude odpoledne na hřišti ZŠ a RG Prostějov patřit atletice.  Konat se zde bude 74. ročník Velké ceny Prostějova v běhu na 110 m překážek a 31. ročník memoriálu Dr. E. Rozbořila v hodu oštěpem. Součástí akce jsou i dětské závody.

V memoriálu Dr. E. Rozbořila, který začne v 15:15 hodin, budou startovat čeští reprezentanti Vítězslav Veselý, který je rekordmanem memoriálu s hodem 81,55 metru, a Petr Frydrych. Oba mají osobní rekordy přes 85 metrů.

Závod překážkářů začne v 16 hodin. Na start se postaví nejlepší český překážkář a držitel rekordu Velké ceny časem 13,46 Petr Svoboda.  Soupeřem mu bude nejlepší Slovák Marko Drozda. (ber)

Družstva mladších a starších dívek ZŠ Jana Železného bodovala v atletice!

Foto ZŠ J. Železného Prostějov

Velkého úspěchu dosáhla družstva mladších a starších dívek ZŠ Jana Železného v Prostějově na dvou významných atletických akcích. 

24. května 2016 se v Olomouci konalo krajské finále Poháru rozhlasu v atletice.

Běžcům nevadily ani dešťové kapky

Start hlavní kategorie

Obec Skalka společně s Klubem biatlonu Prostějov a TJ Liga stovkařů Olomouc uspořádali v sobotu 9. června závody v přespolním běhu „Běh ve Skalce“. I když počasí nebylo zrovna ideální, krosovou tratí proběhlo celkem 75 závodníků.  

Letošnímu 6. ročníku Běhu ve Skalce a 3. ročníku Memoriálu Radomila Večeři počasí nepřálo. Nejdříve střídavě a pak souvisle pršelo, což poznamenalo kvalitu tratí, převažující polní cesty byly namoklé a bahnité. Ale i v takových podmínkách padl traťový rekord. V kategorii žen jej překonala Marie Delingerová z FORTEXU Moravský Beroun. Trať 10 km zaběhla v čase 45:17. Celkem se zúčastnilo 75 závodníků. 

Silvestrovský běh prověřil fyzičku sportovních nadšenců

foto skprostejov.cz

O silvestrovském dopoledni ožily prostějovské Kolářovy sady nezvyklým ruchem. Přírodu odpočívající zimním spánkem narušila téměř stovka účastníků tradičního závodu v parkovém krosu - Silvestrovský běh 2011. 

Sluncem prozářené dopoledne přilákalo na start nebývalý počet nadšenců sportovců i těch, kteří jen chtěli protáhnout svá těla. V hlavní kategorii mužů vyrazilo na trasu pět a půl kilometru třiatřicet startujících, v kategorii žen na 2200 metrů dokonce padl rekord závodu. Běželi rodiče s dětmi, žáci starší, mladší i ti nejmladší, dorostenci, veteráni. Každá kategorie měla svou trasu s různou délkou.  Na trasu rodiče s dětmi dokonce vyrazili dva tatínkové se svými batolaty v kočárku.