Brunton

OBRAZEM: Dušek v Prostějově obdržel svůj portrét a daroval padesát tisíc na charitu

Foto Jana Ari, atelier Brunton

V pondělí se v Městském divadle Prostějov rozvinul příběh Čtyři dohody. Na motivy knihy Dona Miguela Ruize o moudrosti starých Toltéků jej zpracoval geniální herec Jaroslav Dušek. Součástí představení byla netradiční autogramiáda a finanční dar jedné z prostějovských organizací.

Vladimír Brunton, fotograf, působící v Kostelci na Hané, fotil na jaře Jaroslava Duška do série velkoformátových portrétu osobností zpracovaných dnes již historickou metodou - klasické fotografie, což je klasické zpracování mokrou cestou metodou přenosu emulze na plátno. "Osobnosti portréty podepisují a tak jsme využili hercovy přítomnosti v Prostějově k podpisu velkých pláten," sdělila PvNovinkám fotografova manželka a spolupracovnice Jana. "Výstava portrétů osobností byla zhruba před sedmi lety k vidění i v Prostějově, dnes je ale její podoba jiná, stále přibývají nové portréty," dodala.

OBRAZEM: Zajeďte si do Kostelce na výstavu fotografií Vladimíra Bruntona!

ilustrační foto pozvánka, foto Brunton

 

Dovolte nám pozvat vás na výstavu fotoobrazů Vladimíra Bruntona, žijícího v Kostelci na Hané. Výstava je k vidění až do 21. března v nově otevřené Galerii Zelený domeček, v blízkosti bývalého Bezručova domku.

Fotografie, které na výstavě uvidíte, dělá Vladimír postaru, přenosem emulze buď na plátno, nebo na japonský ruční papír, který si sám vyrábí v papírně Samurai Paper Mill v Kostelci na Hané. Dále jsou k vidění tisky fotografií na ruční papír.

Výstava je otevřena ve středu, pátek a sobotu v době od 16 do 18,30 hodin. (red)