ČCE

ČCE zve na přednášku Erika Taberyho

ilustrační foto plakát

Ve středu 21. března v 17 hodin se uskuteční ve Farním sboru České církve evangelické v Prostějově přednáška Erika Taberyho. 

Promluví na téma základy české státnosti, první republika a my a cesta české demokracie od Masaryka po současnost.

Hudební vstup bude mít Daniel Jun (klavír). (red)

Erik Tabery (* 1977) je český novinář, šéfredaktor týdeníku Respekt. Píše především komentáře o domácí politice, za které získal řadu ocenění (např. Novinářská Cena Ferdinanda Peroutky). Napsal: Vládneme, nerušit - opoziční smlouva a její dědictví ( vyd. 2006), Hledá se prezident – Zákulisí voleb hlavy státu (2008), Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše (2017).

 

 

ČCE zve na přednášku Erika Taberyho!

ilustrační foto plakát

Ve středu 21. března v 17 hodin se uskuteční ve Farním sboru České církve evangelické v Prostějově přednáška Erika Taberyho.

Promluví na téma základy české státnosti, První republika a my a cesta české demokracie od Masaryka po současnost.

Hudební vstup bude mít Daniel Jun (klavír).

Erik Tabery (* 1977) je český novinář, šéfredaktor týdeníku Respekt. Píše především komentáře o domácí politice, za které získal řadu ocenění (např. Novinářská Cena Ferdinanda Peroutky). Napsal: Vládneme, nerušit- opoziční smlouva a její dědictví ( vyd. 2006), Hledá se prezident – Zákulisí voleb hlavy státu (2008), Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše (2017). (red)

 

 

Farní sbor Českobratrské církve evangelické zve na přednášky k výročí 100 let vzniku Československa

ilustrační foto wikipedia.org

Farní sbor ČCE v Prostějově pořádá velmi zajímavý cyklus přednášek, nazvaný Demokracie - Kultura - Přátelství. Cyklus je věnován výročí 100 let vzniku Československa. 

"Přednášky jsou čtyři a uskuteční se v rozmezí od února do října 2018," zve za pořadatele Jan Jun. 

25. února (neděle) v 15 hodin

Prof. Jan Sokol: Národ a stát Stát a demokracie - smysl národního státu - potřeba nadnárodní integrace

Romské sestry tančily v kostele

Fotografie z jiného vystoupení souboru Cikne Čhave

Nejednalo se ale o protest, jako když v pravoslavném chrámu v Rusku protestovala punková kapela, ale o přiblížení romské kultury prostějovské veřejnosti.

Do prostějovského modlitebny Českobratrské církve evangelické na Kollárově ulici přijel vystoupit s ukázkou romské kultury soubor sester Kačových z Nového Jičína, který nese název Cikne Čhave.

Sestry nejprve zpívaly písně v romštině při bohoslužbách, po čemž následovala přednáška o romské kultuře a zejména pěvecká a taneční dílna. Ta začala tanečním vystoupením čtyřčlenného souboru, ale pokračovala tím, že sestry učily diváky základům romského tance.