divadelní přehlídka aplaus

Tři divadelní ozdoby přinese v říjnu přehlídka Aplaus 2015

ilustrační foto

 

Jiřině Bohdalové, Emílii Vášáryové, Miroslavu Donutilovi, Milanu Lasicovi, Milanu Kňažkovi, Martinu Donutilovi, Ivaně Hloužkové, Radku Holubovi, Petru Vackovi a mnoha dalším umělcům budou v Prostějově v říjnu tleskat návštěvníci osmého ročníku divadelní přehlídky Aplaus 2015. Pozvání spolupořadatelů z marketinkové společnosti TK PLUS a Městského divadla v Prostějově přijala tentokrát divadla z Prahy, Brna i Bratislavy. 

První ozdobou bude v pondělí 5. října úspěšná francouzská komedie Život na trikrát bratislavského Štúdia L+S. Současná autorka Yasmina Reza vytváří vtipnými charaktery postav prostor pro skvělé herecké výkony, které předvedou Milan Lasica, Emília Vašáryová, Milan Kňažko a Marta Sládečková. „Jsou to osobnosti, které s charismatem a bravurou sobě vlastní přetaví banální situace v zážitek, ve kterém nechybí ironie, humor ani mrazení v zádech,“ prohlásila ředitelka Městského divadla Jana Maršálková.

Další ročník Aplausu se blíží!

ilustrační foto divadlorb.cz

 

Milana Lasicu, Mariána Labudu, Milana Kňažka, Karla Heřmánka staršího i mladšího, Josefa Cardu, Danu Morávkovou i celý ansámbl Divadla Radka Brzobohatého uvidí v říjnu návštěvníci sedmého ročníku divadelní přehlídky Aplaus 2014. Pořadatelé z marketinkové společnosti TK PLUS a Městského divadla v Prostějově pozvali na Hanou tento trojlístek divadel: Štúdio L+S Bratislava, Divadlo Radka Brzobohatého Praha a Divadlo Bez zábradlí Praha. Obě pražská divadla budou hosty Aplausu poprvé.

Přehlídku, které si klade za cíl pobavit a představit zajímavou českou a slovenskou divadelní tvorbu, zahájí ve středu 8. října TANČÍRNA Divadla Radka Brzobohatého, ve čtvrtek 16. října zavítá do Prostějova bratislavské Štúdio L+S s inscenací KUMŠT, závěrečným představením bude JISTĚ, PANE PREMIÉRE! Divadla Bez zábradlí.

Nedílnou součástí Aplausu je divácká anketa, která umožňuje publiku vyjádřit se prostřednictvím hlasovacích lístků k úrovni zhlédnutých představení. Loňský ročník připomene také tradiční výstava fotografií Františka Poláčka v divadelním foyer.

Pátý ročník Aplausu vsadil na koření života - smích

Po roční pauze se vrací Milan Lasica. Foto: Jiří Vojzola
Po roční pauze se vrací Milan Lasica. Foto: Jiří Vojzola

Jiřina Bohdalová, Jiří Langmajer, Milan Lasica, Jana Štěpánková, Marta Sládečková, Valérie Zawadská, Veronika Jeníková, Jaroslav Satoranský, David Suchařípa. To jsou jen nejznámější herci a herečky, kteří se v říjnu v Prostějově představí návštěvníkům pátého ročníku divadelní přehlídky APLAUS. Pozvání pořadatelů, jimiž jsou marketinková společnost TK plus a Městské divadlo v Prostějově, přijali tentokrát bratislavské Štúdio L+S s představením Malé manželské zločiny, pražské scény Divadlo Na Jezerce s komedií Paní plukovníková a Divadlo Palace s inscenací Pohleď a budeš udiven.

„Jsme přesvědčeni, že pětka je špatné číslo jen ve škole. Pro prostějovské divadelní setkání znamená jeho pátý ročník především to, že divadlo svou přitažlivost neztratilo a že se i přes útočnou atraktivitu a konkurenci jiných moderních médií drží velmi dobře,“ prohlásila ředitelka Městského divadla v Prostějově Alena Spurná. Mottem letošního Aplausu je podle jejích slov především smích, třebaže někdy skrz slzy, a také příslib dobré komedie, která odlehčí náročný každodenní maraton. „Věřím, že i APLAUS 2012 potěší své publikum a bude mít neopakovatelnou atmosféru.