Drozdovický rybník

Nové informační tabule upozorňují na výskyt vodního ptactva

Foto Magistrát města Prostějova

Město Prostějov nechalo v okolí Drozdovického rybníka a v Kolářových sadech doplnit informační tabule vyzývajících občany, aby nekrmili vodní ptactvo a tabule upozorňující na výskyt vodního ptactva.

Důvody jsou zejména dva: jednak krmení vodního ptactva nevhodnými potravinami může vést až k jejich úhynu, jednak jde o upozornění majitelům psů, aby své mazlíčky měli pod dozorem a tito neohrozili vodní ptáky pohybující se v okolí rybníka a také na psí loučce určené pro venčení psů u mlýnského náhonu v Kolářových sadech. (red)

Labutě se nám vrátily aneb rybník v hledáčku Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaorálková

Jana Zaorálková nám krátce po návštěvě židovského hřbitova zaslala krásné fotografie. Dnes nás upozornila na návrat labutí na Drozdovický rybník.

"Labutě se nám vrátily zpět", napsala krátce k zaslaným fotografiím paní Jana. Děkujeme. (red)

OBRAZEM: Drozdovický rybník přišel o své obyvatele! Šupinaté

Foto ber

V sobotu ráno se prostějovští rybáři vydali na lov. Ne příliš daleko od své základny v Mánesově ulici, jejich cílem se stal rybník v Drozdovicích.

Malí i velcí rybáři se činili, a tak krátce po deváté ráno už v rybníku zbývalo jen pár šupinatých obyvatel. Ti se před lovci schovávali do tůní. Na rozdíl od labutí a kachen, které tvrdošíjně hájily poslední z nich. "Je škoda, že o tom nedali rybáři vědět. Šel jsem náhodou kolem z trhu, tak jsem se zastavil. Kdybych to věděl, vzal jsem vnuky, ještě nikdy výlov neviděli," posteskl si jeden z přihlížejících. (ber)

Zápach z Drozdovického rybníka? Prý normálka

Foto MRS Pv

 

Na nepříjemný zápach si již několik dnů stěžují lidé, kteří se pohybují v okolí rybníka v Drozdovicích. Stejný zápach se line i z nedalekého náhonu. Podle rybářů jde o naprosto normální jev. Důvodem zápachu jsou vysoké teploty a rozklad řas.

„V náhonu se hromadí množství řasy, která vlivem teploty uhnívá a proto zapáchá. Pro mne zcela normální jev. Vzhledem k tomu, že drozdovický rybník je napájen vodou z náhonu a do něj se dostala také řasa, tak také uhnívá a nevábně voní. Znovu rovněž pochopitelné dění,“ sdělil redakci jednatel Moravského rybářského svazu Prostějov Pavel Müller.

Voda v rybníku je podle rybářů rovněž v pořádku, stejně jako obyvatelé rybníka. „Pokud se jedná o vodu, je v pořádku - řasa je pouze na povrchu. Ryby jsou rovněž v pořádku,“ dodal jednatel. (ber)

Co vznikne v okolí Krasického rybníka!?

ilustrační foto

 

Rada města odsouhlasila zpracování variantní studie využití pozemku v těsné blízkosti Krasického rybníka.

„V rozpočtu města pro rok 2015 je zařazena příprava projektové dokumentace stavebních úprav Krasického rybníka. Uvedený pozemek by mohl sloužit pro výstavbu dětského hřiště, sportoviště a výsadbu vhodné zeleně, aby doplnil lokalitu rybníka a její rekreační potenciál pro obyvatele místní části,“ uvedl Zdeněk Fišer, náměstek primátora. Na zpracování variantního řešení využití pozemku radní vyčlenili 20 tisíc korun. (red)

První průkopníci na přírodní ledové ploše v Drozdovicích!

Foto PvNovinky.cz

 

Na rybníku v Drozdovicích, ačkoliv jsme dnes naměřili minus osm stupňů, se prozatím nacházelo malé množství bruslících.

Mezi prvními průkopníky byla i rodina Šponarova. "Chodíme sem pravidelně každý rok, nemáme to z domu daleko. Je zvláštní, že je tu prozatím tak málo lidí, led je silný a pevný. Ale pro nás je to samozřejmě dobrá zpráva", nechala se slyšet Martina Šponarová. A kde jste vy, bruslemilující občané? Raději chodíte na zimní stadion i v tomto opravdu zimním počasí? (red)

Aktualizujeme: Příčinu úhynu kachen odhalila pitva

ilustrační foto HZS

 

Jak PvNovinky v polovině srpna informovaly, v mlýnském náhonu byla nalezena tělíčka devíti uhynulých kachen. Dnes je jasné, že za jejich úhynem nebyl úmysl.

„Uhynulé kachny odstranila firma ASA, byly převezeny do kafilerie. Jedna z nich byla předána Krajské veterinární správě k pitvě, která určí příčinu úhynu," uvedla tehdy náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Dnes je již jasné, proč opeřenci dodýchali. "Nebyla za tím úmyslná otrava, ani infekční nákaza. Šlo o otravu mikroorganismy ze dna vodního toku," sdělila redakci oficiální závěr mluvčí radnice Jana Gáborová.  (ber) 

Aktualizujeme: Příčinu úhynu kachen by měla odhalit pitva

ilustrační foto HZS

 

Jak PvNovinky koncem srpna informovaly, v mlýnském náhonu byla v minulých týdnech nalezena tělíčka devíti uhynulých kachen. Situací v zejména u dětí velmi oblíbené kachní komunitě se zabývá magistrát.

„Uhynulé kachny odstranila firma ASA, byly převezeny do kafilerie. Jedna z nich byla předána Krajské veterinární správě k pitvě. Ta určí příčinu smrti,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Výsledky pitvy ale magistrát k dnešními dni nemá k dispozici. "Zatím jsme protokol o příčině úhynu kachen neobdrželi," dělila redakci mluvčí radnice Jana Gáborová. (ber) 

Aktualizujeme: Mrtvá zvířata v Drozdovickém rybníku!

Foto čtenářka Martina

 

Je tomu nedávno, co odbor životního prostředí řešil úhyn několika kačen. Z této fotografie, ač nekvalitní, je zřejmé, že nejde jen o kačeny. Uhynulým byl ježek. Za jeho smrt ale mohou lidé.

„Moje maminka viděla tři výrostky ve věku kolem 13-14 let, jak do ježka kopou. Snažila se je napomenout a přimět, aby ho nechali na pokoji, dostalo se jí ale velmi nevybíravých slov,“ sdělila redakci jedna z čtenářek s tím, že starší paní měla nakonec strach, aby se násilí neobrátilo proti ní a z místa odešla.  

Důchodci se zamotala hlava a sklouzl do rybníka

ilustrační foto

 

Starého muže v drozdovitém rybníku si všimla žena, která okamžitě přivolala strážníky. Mezitím ho s jinou ženou vytáhla z vody.

Oznamovatelka si povšimla muže, který spadl do rybníka. Společně s druhou ženou mu pomohly vylézt z vody na břeh a zavolat sanitku. Hlídka seniora, který byl prochladlý, zakryla termofólií. „Vzápětí dorazila na místo i záchranná služba s lékařem. Šestaosmdesátiletý pán se při pádu poranil na hlavě a byl po prvotním ošetření převezen do nemocnice,“ uvedla strážník Jana Adámková. (red)