galerie bašta

Kavárna a koktejl bar. Bašta bude mít nového nájemce

ilustrační foto

Kavárna a koktejl bar s poslechem společenské hudby. To je odsouhlasená nabídka budoucího nájemce staré šatlavy.

Rada města Prostějova odsouhlasila nabídku na nové využití Bašty. Záměr pronájmu prostoru sloužícího k podnikání vyhlásila v polovině minulého roku. Posledním nájemcem byla - Avatarka s. r. o.

Avatarka dotaci nedostane

ilustrační foto prostejov.eu

Art kavárna Avatarka si podala žádost na dotaci. Neuspěla, Rada města Prostějova jí peníze nedá.

"Paní Polická si dala žádost o dotaci na provoz Galerie Bašta. Jenže před časem její provozování vyhrála ve výběrovém řízení s nabídnutým nájemným čtyři tisíce korun měsíčně. Teď chtěla, abychom na nájem přispěli, což není možné. Spustili bychom precedens a nakonec mohli prostory města pronajímat zadarmo," nechal se slyšet náměstek primátorky Pavel Smetana.

Dvě výstavy obrazů v Galerii Bašta

Foto plakát

Od 1. do 31. května 2017 jsou v Galerii Bašta pro návštěvníky připraveny dvě výstavy obrazů nadšených malířek Diany Jordanové, která žije a maluje v Černé v Pošumaví a Michaely Spívalové, tvořící v Olomouci.

Diana Jordanová kombinuje inkoust a akrylové barvy, Michaela Spívalová používá techniku kombinovanou s olejovými barvami.

Vernisáž obou expozic proběhne 1. května od 17 hodin, s úvodním slovem Antonína Bůžka.

Provozovatelka Galerie Bašta, paní Iva Polická, uměnímilovné návštěvníky srdečně zve.

V Baště bude sídlit Dámský klub

ilustrační foto MMP

Záměr pronájmu prostoru „Bašty“ vyhlásila Rada města Prostějova letos v říjnu, dne 20.10.2015. Na svém posledním jednání pak schválila pronájem prostoru o celkové rozloze 150 m2, který bude nově sloužit Dámskému klubu.

O pronájem projevili zájem dva žadatelé. Výběrová komise dala přednost vyšší finanční nabídce a pronájem přiřkla Dámskému klubu před nabídkou firmy Knížecí dvůr, z.s., z Hluboké nad Vltavou, která zde chtěla provozovat prodejní galerii, vinotéku a realizovat přednášky. "Dámy" za pronájem zaplatí 4 tisíce korun měsíčně, navíc budou na vlastní náklady provádět i úpravy. Veřejnosti chtějí nabídnout kavárnu, různé společenské akce a podobně. (ber)

Okouzlující probuzení 5:02

Foto David Vančík

 

V Galerii umění Prostějov dnes proběhla vernisáž prostějovské umělkyně Štěpánky Coufalové nazvané 5:02. 

Její práce odkazují na nespavost, která v dnešní uspěchané době trápí čím dál více lidí. Soubor prací diváka vybízí k dosazení sama sebe do prostoru v díle a všechna díla spojuje melancholie vyobrazených scén. V

Galerii umění Prostějov budou práce talentované umělkyně k vidění až do konce měsíce června. (dv)

Fascinující tvorba v Galerii umění Prostějov!

Fota: David Vančík

 

V Galerii umění Prostějov dnes proběhla vernisáž výstavy Jaroslavy Zárecké Muchové - Malováno srdcem.

"Na výstavě  je možné zhlédnout nejen většinu děl malovaných překrásným francouzským pastelem, ale též několik obrazů ze sklonku jejího života, které se naprosto vymykají její dočasné tvorbě. Jsou fascinující", uvedl s nadšením PvNovinkám jeden z návštěvníků vernisáže, David Vančík. "Tomáš Jurenka byl coby kulturní vložka opět bezchybný!", dodal s úsměvem Vančík.

Výstavu je možné zhlédnout do 30.8.2013.

Galerie umění se těší na vaši návštěvu.