Galerie Umění

Krvácela v galerii!

Foto David Vančík

 

Ve čtvrtek 25. června byla zahájena vernisáží nová výstava v Galerii umění Prostějov, která nenese žádný název. Mladá umělkyně Michaela Mazalová zde představila své dílo, které je možné v prostorách galerie zhlédnout až do konce měsíce srpna.

Michaela je studentkou třetího ročníku oděvního návrhářství na střední škole ART ECON v Prostějově. Jak sama říká, má široké spektrum své tvorby, od oděvu přes performance až po malbu, která na její první vernisáži dominuje.

Autorka si zvolila velmi silné téma, které se snaží reagovat na nejaktuálnější otázky současné společnosti. Koncept výstavy se nese v duchu psychického automatismu a je na návštěvníkovi, aby našel ten správný úhel pohledu. (dv)

Galerie umění Prostějov představí výstavu Michaely Mazalové

ilustrační foto FB Michaela Mazalová

 

Michaela Mazalová, studentka třetího ročníku oděvního návrhářství, má široké spektrum tvorby. Od již zmíněného oděvu po klavírní vystoupení, performance až po malbu, která bude hlavním médiem výstavy, jejíž vernisáž se uskuteční 25. června v 18 hodin v Galerii umění ve Školní 49 v Prostějově. 

Právě skrze malbu Michaela vytvořila speciální instalaci, kterou je možno celou zhlédnout jen v konkrétním úhlu. Onen oděv bude v instalaci taktéž přítomný. Velice silné téma, které si autorka zvolila, reaguje na nejaktuálnější otázky v současné společnosti. „Hluboké pitvání se v myšlenkách samostatnosti jedince nebo oddanosti náboženství. Koncept výstavy se nese v duchu psychického automatismu, který Michaela často využívá,“ zve galerista Jindřich Skácel. Výstava potrvá od 26. 6. do 31. 8. 2015. (red)

Sportovní galerista? To je Jindřich Skácel!

ilustrační foto

 

Jindřicha Skácela zná většina Prostějovanů jako velmi dobrého fotbalistu. Pro řadu z nich pak bylo velkým překvapením, že se stal pronajímatelem Galerie umění. Pro Jindru je ale přechod od realistického sportu k romantickému umění naprosto přirozený. Dnes, co by velký patriot, veřejnosti představuje mnoho zapomenutých prostějovských umělců,  výborných začínajících studentů a do našeho města přivádí podobné skvosty, jako byla výstava obrazů Andy Warhola.  

Prostějovské novinky položily prostřednictvím redaktorky několik otázek. Odpovědi jsou stručné a výstižné.

Od kdy jste hrál fotbal a proč jste si zvolil právě tento sport?

K fotbalu mě přivedl táta, když mi bylo šest let. Do svých 32 let jsem ho hrál profesionálně, dnes se mu věnuji pouze rekreačně.

Jako kdo byste chtěl hrát fotbal, kdo by byl Vaším vzorem?

Jednoznačně Cristiano Ronaldo. Je jedinečným spojením elegance a fotbalové dovednosti.

Okouzlující probuzení 5:02

Foto David Vančík

 

V Galerii umění Prostějov dnes proběhla vernisáž prostějovské umělkyně Štěpánky Coufalové nazvané 5:02. 

Její práce odkazují na nespavost, která v dnešní uspěchané době trápí čím dál více lidí. Soubor prací diváka vybízí k dosazení sama sebe do prostoru v díle a všechna díla spojuje melancholie vyobrazených scén. V

Galerii umění Prostějov budou práce talentované umělkyně k vidění až do konce měsíce června. (dv)

Andy Warhol – Americký sen v Prostějově!

ilustrační foto pozvánka

 

Výstava Andy Warhol – Americký sen proběhne pod záštitou Galerie umění Prostějov a Muzea Prostějovska od 11. prosince 2013 do 12. ledna 2014 v Muzeu Prostějovska. Součástí výstavy je i bohatý doprovodný program.

"17. prosince se v přednáškovém sále Národního domu Prostějov uskuteční Den s Andym. Od 12 do 15 hodin budou připraveny aktivity pro děti ve formě her a soutěží. Následovat bude od 16:00 hodin program pro dospělé, jehož hlavní náplní bude přednáška paní Mgr. Kateřiny Tomeškové z Muzea Přerov. Přednáška bude doplněna o krátké filmové záběry spojené s Andy Warholem. Den s Andym bude zakončen večerním překvapením", zve za Galerii Umění v Prostějově, hlavního organizátora, Jindřich Skácel.