hala

Likvidace požáru slámy v Brodku stále pokračuje!

Foto HZS

 

Pomoc hasičů u likvidace požáru se škodou přesahující již aktuálně částku 1,5 milionu korun pokračuje a to nepřetržitě od ranních hodin ( 00.56 ) úterý 5.11.2013. 

"V průběhu dne pokračovala naše činnost a to převážně v zabezpečení okolních budov od nebezpečných odlétajících jisker. Během dne došlo také na nutné vyvážení požárem zasažené slámy a již mimo halu dohašování nebo pozvolné dohořívání", uvedl k případu požáru Zdeněk Hošák z HZS Olomouckého kraje.

Stavba skladovací haly v Kralické ulici bude mít zpoždění!

ilustrační foto

Dohady o tom, kdo a kdy využije pozemek poblíž dálničního nájezdu v Kralické ulici pokračují. Jasným je snad budoucí investor firma ADD Investment, která chce na pozemku postavit sklad drogistického zboží. Jak se ale ukazuje, zamýšlená stavba se může protáhnout.

Zastupitelé na svém posledním jednání rokovali o změně podmínek prodeje pozemků. 

Školy se ohřejí, přestanou úniky tepla

ilustrační foto

Mnohamilionová investice poputuje do dvou prostějovských mateřinek a základní školy. Úniky tepla, které tady navyšují nutné finanční náklady, by měly být brzo minulostí. Město tak ušetří nemalé finance. Více jak dva a čtyřiceti milionová vstupní investice se prý na úsporách časem vrátí.

V průběhu letních prázdnin bude v některých prostějovských školách a školkách poměrně dost rušno. Čeká je výměna oken a venkovní zateplení zdiva.

„Máme velké tepelné úniky. Problémy jsou i s okny, která už pomalu nejdou zavírat, ani otáčet. Když je umýváme, máme strach, že vypadnou,“ posteskla si ředitelka mateřinky na sídlišti Šárka Iveta Bittnerová. Konkrétně tato školka už slouží pětatřicet roků a po opravě hlasitě volá.