J. Wolker

Počmáraný Wolker. Jiřímu se vandal podepsal na kabát

Foto PČR

V pondělí odpoledne přijali prostějovští policisté oznámení o vandalismu, kterého se dopustil neznámý pachatel v Prostějově. 

Na náměstí T. G. Masaryka popsal bronzovou sochu Jiřího Wolkera nečitelným nápisem o rozměru 4 x 10 cm. Škoda na soše vznikla městu Prostějov, ale doposud nebyla vyčíslena.  "Poničení sochy šetříme pro trestný čin poškození cizí věci," sdělila redakci policejní mluvčí Miluše Zajícová.

"Takový čin by si v první řadě zasloužil komentář, který není možné publikovat. Je to ubohé." netajila se znechucením náměstkyně Milada Sokolová. (ber)

Tykání je vyjádřením vztahu, který spolu máme, přibížil ředitel Procházka

Foto PvNovinky.cz

 

Vzpomínkovou akci k 90. výročí úmrtí Jiřího Wolkera, významného prostějovského rodáka, uspořádala Městská knihovna. 

Slova se ujal ředitel knihovny, velký básníkův příznivec, Aleš Procházka. "Drahý Jiří, za dobu, co spolu spolupracujeme na Nahém Wolkerovi, jsem došel k názoru, že tykání mezi námi je vyjádřením vztahu, který spolu máme", vyjádřil své přesvědčení Procházka, který je mimo jiné divadelní režisér představení Nahý Wolker. V jeho podání zazněly i dvě z Wolkerových básní, a to Poštovní schránka a Pokora.

Hold básníkovi přišly složit i náměstkyně primátora Ivana Hemerková, radní Milady Galářová a Sokolová, zástupci Městského divadla, Městské knihovny i mladí divadelníci z divadla POINT.