Jan Nagy

O post šéfa strážníků se ucházelo jedenáct zájemců

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

K poslednímu únoru 2021 odchází do důchodu ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy. O post hlavy městských strážců zákona se ucházelo 11 zájemců. Do výběrového řízení jich postoupilo deset.

Pohovory s nimi se budou konat 3.března, následovat budou psychologické testy. Vybraného uchazeče budou schvalovat zastupitelé. 

Jan Nagy křeslo opouští po 23 letech aktivní služby. Podle svých slov si zkušený muž zákona už hodlá ve svých 66 letech užívat zasloužený důchod a nedělat nic. Zastupováním bude pověřen jeho zástupce Libor Šebestík. (ber)

Náčelník Generálního štábu AČR ocení ředitele MP Prostějov. Právě dnes!

ilustrační foto vecernikpv.cz

Ve středu 30. listopadu 2016 se od 16 hodin uskuteční ve velkém sálu Domu armády Olomouc slavnostní setkání náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře a velení AČR se zaměstnavateli příslušníků aktivní zálohy. Při této příležitosti obdrží zástupci firem z rukou generála Bečváře ocenění za podporu Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR. Mezi oceněnými je i ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy.

Městští strážníci nedohlížejí jen na pořádek v ulicích Prostějova. Jsou připravení v nouzi pomáhat vlasti se zbraní v ruce. Procházejí výcvikem v armádě a jsou členové Aktivních záloh. V tomto je podporuje i zaměstnavatel, Statutární město Prostějov.