Kleiner

Distillery Kleiner rozšiřuje své portfolio prémiových pálenek o čirou meruňkovici

ilustrační foto pálenka

Novou tříletou meruňkovici Pure Apricot stáčí v těchto dnech v Distillery Kleiner, která je od roku 2017 součástí prostějovské Palírny U Zeleného stromu. Jedná se o první novinku, kterou tato místní palírna zaměřená na ultraprémiové pálenky pro letošek připravila.

Meruňkovicí Pure Apricot rozšiřuje Distillery Kleiner své portfolio čirých destilátů, mezi které se řadí mimo jiné například Kleiner Silver Plum ze švestek nebo Kleiner Wild Pin z divokých špendlíků. „Vysoce prémiové pálenky z Distillery Kleiner se těší oblibě v řadě michelinských restaurací a stále více si je žádají i gurmáni, kteří si potrpí na kvalitu. Meruňkovice v čiré podobě chutná výborně, ale doposud jsme ji na trh neuvedli.

Distillery Kleiner přestěhoval výrobu do Palírny U Zeleného stromu

Foto ber - Distillery Kleiner

Dovršil se tím proces propojení rodinné firmy s nejstarším výrobcem lihovin v Evropě. Budova, ve které nyní Kleiner pálí, byla přestavěna přímo jí na míru a vyrábí se v ní pouze destiláty této značky. Součástí prostoruje i expozice pro veřejnost, kde lidé budou moci nahlédnout pod pokličku výrobního procesu a současně se dozví něco o historii pálenek.

Pro Distillery Kleiner, kterou v roce 2002 založili manželé Jan a Růžena Kleinerovi, znamená přesun do nového lepší zázemí pro rozvoj a inovaci produktů. „Vnových výrobních prostorech se můžeme ještě vícezaměřit na zdokonalování jednotlivých procesů výroby, které jsou základem kvality našich ušlechtilých pálenek. Jejich nedílnou součástí je rovněž větší možnost kultivace v různorodých sudech z celého světa, které byly zajímavé původním obsahem,“vysvětluje Jan Kleiner.

Distillery Kleiner hlásí výjimečnou úrodu ovoce

ilustrační foto

Výrobce prémiových pálenek, Distillery Kleiner, který spadá do portfolia Palírny U Zeleného stromu, hlásí výjimečnou úrodu ovoce. V těchto dnech zaměstnanci palírny ručně sklízí meruňky a už nyní je jisté, že z nich vznikne pálenka mimořádné kvality. Kvůli dlouhodobým suchům bylo potřeba velké péče, ale i díky teplému počasí se v sadech urodilo ovoce s nejlepšími parametry za posledních několik let. Ať už hovoříme o velikosti, cukernatosti, či vůni meruněk, rok 2018 se do dějin pálenek zapíše jako významný ročník.

Distillery Kleiner se pečlivě věnuje výběru nejkvalitnějšího ovoce. Pálenky vznikají s divokého (švestky a špendlíky), ale i sadového ovoce. Výběr dodavatelů je v tomto případě klíčový a prochází několikanásobným schvalováním. „Pravidelně dohlížíme na péči o stromy, neméně důležitá je ale i sklizeň, již provádíme vlastnoručně se zaměstnanci z prostějovské palírny,“ vysvětluje generální ředitel Palírny U Zeleného stromu, Pavel Kadlec. „Zacházení s plody přírody je pro pálenky ročníkové kvality zásadní, proto jej hned po dozrání přebíráme do svých rukou,“ doplňuje.

OBRAZEM: Žešovská pálenice se stěhuje. Na druhý konec obce

Foto čtenář

Jan Kleiner stěhuje pěstitelskou pálenici do areálu bývalého zemědělského družstva v Žešově. 

Lihovar zůstává na původním místě. "Byl jsem si objednat pálení, tak jsem to prozkoumal. Jsou tu dva kotle na 150 a jeden na 340 litrů, tak, jak na starém působišti," přidal k fotkám komentář Lubik Autrata. (red) 

Višnovice z Distillery Kleiner ze Žešova zabodovala v San Franciscu!

ilustrační foto

Malá rodinná destilerie Kleiner se sídlem v Žešově, která vyrábí ručně od sklizně ovoce až po stáčení do láhví výhradně malosériové limitované edice pravých ovocných destilátů inspirovaných přírodou, zaznamenala další úspěch na jedné z nejrespektovanějších a nejvlivnějších soutěži lihovin na světě, 2017 San Francisco World Spirits Competition, jejíž 17. ročník se konal od 21. do 23. dubna v Hotelu Nikko v centru amerického San Francisca. 

V minulém roce získala Distillery Kleiner v této soutěži bronzovou medaili za pálenku Wild Pin (planý nebo divoký špendlík) a letos v ještě silnější konkurenci vzorků z celého světa získala stříbrnou medaili v kategorii ovocných destilátů, za jejich deset let starý odpeckovaný destilát z višní, který ležel po celou dobu v kameninových nádobách.

Špendlíkovice z žešovské palírny dobyla San Francisko!

ilustrační foto

Letošní 16. ročník prestižní soutěže San Francisco World Spirits Competition měl i českého zástupce. Mezi 1899 vzorky destilátů z celého světa získala Špendlíkovice z žešovské palírny Jana Kleinera vynikající třetí místo. Informaci jako první přinesl Prostějovský večerník.

Již zmíněné vzorky posuzovalo od 17. do 20. března  v hotelu Nikko v San Francisku 39 rozhodčích. Práci neměli zrovna lehkou, ocenění ale udělili 201 destilátům.

Kořalka z divokých špendlíků, jejíž vzorek odeslal do soutěže Jan Kleiner, majitel pálenice v Žešově, získala jedinečné třetí místo. „Je to nádherný pocit, být třetí nejlepší na celém světě,“netajil se nadšením palírník, jemuž cena ze San Francisca připutuje poštou.