Klopotovice

Couvala a přehlédla motorkáře. Sejmula ho

foto Policie ČR

V pondělí krátce před patnáctou hodinou vyjížděla 51letá řidička osobního vozidla Škoda Fabia z boční cesty (před nepřehledným vrcholem stoupání) na komunikaci III/43516 mezi obcemi Klopotovice a Věrovany.

„V daný okamžik jel od Věrovan 30letý řidič motocyklu Yamaha. Řidička vozidla při couvání nedala motocyklu přednost a střetla se s ním," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Řidič motorky byl lehce zraněn. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenými dechovými zkouškami. Na vozidlech vznikla škoda za 60 000 korun. Nehodou se zabývají policisté ze služby dopravních nehod v Prostějově. (red)

V Klopotovicích našli granát. Z války

ilustrační foto Policie ČR

V úterý navečer vyjížděl policejní pyrotechnik do obce Klopotovice, protože na linku 158 bylo oznámeno, že se při výkopových pracích na komunikaci našel zkorodovaný předmět, který připomíná munici. 

Specialista na výbušné systémy se dostavil na místo nálezu a konstatoval, že se jedná o německý dělostřelecký granát 7,5 cm SPRGR. "Nebezpečný předmět si na místě převzal a odvezl k odborné likvidaci," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)