Kojetínská

Strhl řízení, vjel na ostrůvek a zničil si auto

Foto ČR

V úterý před 20 hodinou jel starší cizinec ve vozidle Seat Leon po ulici Kojetínská v Prostějově. U odbočky do železáren mu přes cestu přeběhla zvěř, a proto strhl volant vlevo.

„Bohužel ale najel na středový ostrůvek, kde postupně narazil a povalil dvě dopravní značení," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška u řidiče byla negativní a k jeho zranění nedošlo. Hmotná škoda na vozidle a značkách byla předběžně stanovena na 160 000 Kč. Nehoda z naší strany byla uzavřena na místě uložením pokuty v příkazním řízení. (red)

Přechod pro chodce v Kojetínské bude bezpečnější

Ilustrační foto ber

Více světla a ochranný ostrůvek – větší bezpečnost pro přecházející a lepší pohledové podmínky pro řidiče motorových vozidel. To si radní slibují od záměru na úpravy přechodu v Kojetínské ulici.

„Konktrétně se zde bude jednat o změnu stávajícího přechodu pro chodce spočívající ve stavebních úpravách včetně nového ochranného ostrůvku a nasvětlení přechodu pro chodce,“ nastínil náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Nejvýhodnější nabídku předložila společnost FCC Prostějov s.r.o., celkové náklady na realizaci stavby tedy činí cca 700 tisíc korun (vč. DPH). Konečné slovo budou mít zastupitelé. (red)

OBRAZEM: Pozor, Kojetínskou řídí semafory

ilustrační foto

Opravy zpomalovacího ostrůvku a komunikace u něj brzdí v těchto dnech provoz na Kojetínské ulici. Ten řídí semafory.

Úpravy začaly včera, potrvají do půlnoci 11.11.2015. Provoz je řízen kyvadlově. (ber)