Komenského ulice

Pozor: Ulice Komenského bude během prázdnin rozkopaná

ilustrační foto

Motoristé zvyklí projíždět ulicí Komenského se musí připravit na dopravní komplikace. Potrvají téměř po celé letní prázdniny. Opravovat se tady bude vodovod.

V průběhu letních prázdnin se motoristé musí připravit na dopravní omezení. Týkat se bude ulice Komenského.

„Od 1. července až do 23. srpna musíme počítat s omezeným provozem. V prvé fázi půjde jen o zúžení vozovky. Postupně se ale práce dál rozšíří a dojde k uzavření ulice Na spojce v křižovatce s ulicí Komenského. Opravy by měly probíhat asi od 8. července,“ popsala mluvčí radnice Jana Gáborová. Podle jejích slov ale nepůjde o jediné omezení.

Dobrovolní hasiči se dnes v Lipové rvali o každou vteřinu

ilustrační foto

Na Prostějovsko se vrátila Extraliga České republiky v požárním útoku. Výsadu pořádat další kolo této soutěže získala Lipová. Sedmý ročník proběhl na hlavním hřišti tamního sportovního areálu. 

Pořadatelé soutěže dobrovolných hasičů neponechali nic náhodě a s přípravami sportovního areálu začali několik dní před samotným zahájením extraligy. Závod se uskutečnil na krátce střiženém pažitu hlavního fotbalového hřiště. Organizace se ujal Sbor dobrovolných hasičů Lipová. Závod, který je řazen do seriálu soutěží XVIII. ročníku Extraligy ČR v požárním útoku a dále do seriálu soutěží IV. ročníku Velké ceny Prostějovska, notnou měrou podpořilo slunečné počasí. Do bojů o příčky nejvyšší šli jak muži, tak i ženy a extraligy se tak celkem zúčastnilo 48 mužských a 12 ženských týmů.