komerční banka

Komerční banka varuje klienty. Před podvodníky

ilustrační foto pixabay.com

Na další trik podvodníků, kterým se snaží vylákat z důvěřivých klientů finanční prostředky, upozornila Komerční banka.

Klient je (převážně telefonicky) kontaktován osobou, která se vydává za pracovníka Komerční banky s informací, že účet dotyčného klienta byl napaden. Pro „ochranu jeho prostředků“ je klientovi doporučeno, aby převedl prostředky na jiný účet, a za tím účelem jsou po klientovi požadovány v rámci ověření citlivé informace jako přístupové údaje do bankovnictví, čísla z platební karty či dokonce fotografie občanského průkazu, které mohou být následně zneužity k odeslání plateb podvodníkem.

Komerční banka varuje před podvodnými e-maily!

ilustrační foto kb

Komerční banka stále pozoruje neklesající výskyt podvodných e-mailů. Útočník vystupuje jménem manažera společnosti a kontaktuje pracovníka firmy, který má přístup k firemním financím a oprávnění provádět bankovní převody v přímém bankovnictví. 

Nejprve se dotáže na stav účtu a pak předá pokyn k urgentnímu proplacení částky do zahraničí. Na závěr se ujistí o výsledku zpracování. V e-mailu může být použita nekorektní čeština. "V případě, že jste podezřelý e-mail obdrželi, neprodleně kontaktujte naši telefonní linku internetového bankovnictví +420 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz," vzkazují bankéři. (red)

 

Komerční banka varuje před podvodnými e-maily. Zavirují vám počítač

ilustrační foto

Podvodný email se tváří, že je odeslán z e-mailové adresy KB: mojebanka@kb.cz, v předmětu zprávy je uveden text: Informace o platbě(SWIFT). Namísto slibovaných podrobností, soubor v příloze obsahuje počítačový virus (malware), který se po spuštění nainstaluje do počítače.

"Důrazně vás varujeme před otevíráním tohoto emailu a přílohy. V příloze je 550kB soubor SWIFT.JAR obsahující škodlivý kód, který některé antiviry detekují jako trojského koně Java/Kryptik.FF," vzkazuje Komerční banka.

Text podvodného emailu: Předmět: Informace o platbě(SWIFT) Od: Komerční banka [mailto:mojebanka@kb.cz]

Pozdravy,

Platba probíhá prostřednictvím naší banky. Podrobnosti jsou připojeny

Headquarters

Komerční banka varuje před podvodnými e-maily!

ilustrační foto

Útočník vystupuje jménem ředitele společnosti a kontaktuje pracovníka firmy, který má přístup k firemním financím a oprávnění provádět bankovní převody.

Nejprve se dotáže na stav účtu a pak předá pokyn k urgentnímu proplacení částky do zahraničí. Na závěr se ujistí o výsledku zpracování. V e-mailu je použita nekorektní čeština a může být použit popis platby Administrativní seminár."V případě, že jste podezřelý e-mail obdrželi, neprodleně kontaktujte naši telefonní linku internetového bankovnictví +420 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz", uvádí banka. (red)

 

Komerční banka varuje před podvodnými e-maily!

ilustrační foto KB

Na novou vlnu rozesílání nevyžádaných podvodných (phishingových) e-mailů upozorňuje své klienty Komerční banka. Jejich cílem je pomocí připojeného odkazu odcizit přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, které útočník následně zneužije pro podvodné převody.

"Na odkazy v e-mailu neklikejte a nezadávejte vaše přihlašovací údaje! V opačném případě vám hrozí riziko odcizení finančních prostředků z účtu. Komerční banka tento typ informací po klientech nikdy nevyžaduje. Doporučujeme vám neotevírat žádné e-maily z neznámého zdroje, klikat na neznámé odkazy v nich uvedené a vyplňovat přihlašovací údaje, včetně vkládání vašeho certifikátu pro internetové bankovnictví.

Komerční banka varuje před podvodnými e-maily!

Foto KB

Na novou vlnu rozesílání nevyžádaných podvodných (phishingových) e-mailů s cílem pomocí připojeného odkazu odcizit přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, které útočník následně zneužije pro podvodné převody, upozorňuje klienty Komerční banka. 

Na odkazy v e-mailu neklikejte a nezadávejte vaše přihlašovací údaje! V opačném případě Vám hrozí riziko odcizení finančních prostředků z účtu. Komerční banka tento typ informací po klientech nikdy nevyžaduje.