Kosmas

Kosmas zve na autogramiádu knihy Úsměvy smutných mužů

ilustrační foto

15. července od 19 hodin se v kině Metro70 můžete setkat s Josefem Formánkem, autorem knihy Úsměvy smutných mužů. 

"Na místě zakoupíte knihy autora se slevou 15% a také si můžete hned zajít na stejnojmenný film," zve Knihkupectví Kosmas.

Kosmas vyhlásil soutěž Miss záložka!

ilustrační foto plakát

Ke kampani Kniha ti sluší pořádá i letos Knihkupectví Kosmas výtvarnou soutěž Miss záložka. Soutěž poběží do 19. dubna a její vyhlášení se uskuteční v týdnu od 23. dubna. 

Soutěž o nejhezčí knižní záložku je určena pro malé i velké čtenáře. "Vyzvedněte si v knihkupectví Kosmas na náměstí TGM šablonu záložky a vyzdobte ji tak, aby byla nejkrásnější ze všech záložek na světě. Odevzdejte ji v našem knihkupectví nejpozději do 19. dubna a tím ji přihlásíte do soutěže," vzkazuje Klára Pánková. Vyhodnocení proběhne 23. 4. 2018 v rámci kampaně Kniha ti sluší. "Všechny přihlášené záložky vystavíme v našem knihkupectví a tři nejšikovnější autory odměníme," dodala. (red)

Soutěžní kvíz Vražda v Orient expresu zná vítěze!

ilustrační foto kvíz

V minulých týdnech jste soutěžili s Knihkupectvím Kosmas a kinem Metro 70 Prostějov o knihu Vražda v Orient expresu a dvě vstupenky na premiéru filmu Vražda v Orient expresu v Kině METRO 70. Výherci jsou již známi!

"V úterý 31.10.2017 byli vylosováni výherci soutěžního kvízu: Jsou jimi David Karhan a Alena Navra. O výhře byli oba informováni e-mailem.

Ještě jednou gratulujeme a ostatním moc děkujeme za účast," vzkazuje Kosmas. (red)

Kvíz a správné odpovědi

1.      Autor(ka) knihy? Agatha Christie

2.      Původní datum publikování knihy? (stačí rok) 1. ledna 1934

3.      Co bylo vražedným nástrojem? Dýka (nůž)

Soutěžte s Kosmasem a Metrem 70 o Vraždu v Orient expresu!

ilustrační foto

Soutěžte s  Knihkupectvím Kosmas a kinem Metro 70 Prostějov o knihu Vražda v Orient expresu a dvě vstupenky na premiéru filmu Vražda v Orient expresu v Kině METRO 70! Soutěž probíhá od pondělí 23.10. do pondělí 30.10. 2017.

Stačí správně zodpovědět soutěžní kvíz, který najdete v přiloženém obrázku nebo na https://www.klubkosmas.cz/Files/banner_Kviz_OE_1200x1200.jpg .

Odpovědi můžete zasílat na adresu: knihkupectvi.prostejov@kosmas.cz, nebo donést přímo na prodejnu do 30.10. včetně.

"Ze správných odpovědí vylosujeme 2 výherce," vzkazuje Kosmas. Vyhlášení vítězů proběhne 31.10.2017 (red)

Miss záložka ocenila své vítěze!

Foto kino Metro70

Přesně 199 záložek se sešlo v prostějovském knihkupectví Kosmas v rámci soutěže o nejhezčí knižní záložku pro malé i velké čtenáře. V pátek porota ocenila všechny vítěze různých kategorií.

Na oceněné čekala řada pěkných cen, mimo jiné vstupenky do zámku v Čechách pod Kosířem, či prostějovského Šmoulíkova.

„Všechny záložky jsou vystaveny ve foyer kina Metro70. K vidění budou zřejmě až do konce školního roku,“ uvedla Klára Pánková z Knihkupectví Kosmas. (ber)

 

OBRAZEM: Miss záložka má své vítěze!

Foto ber

Přesně 199 záložek se sešlo v prostějovském knihkupectví Kosmas na náměstí TGM v Prostějově v rámci soutěže o nejhezčí knižní záložku pro malé i velké čtenáře.

Záložky musely být vyzdobeny tak, aby byly nejkrásnější ze všech záložek na světě.  Dnes se z bezmála dvou set papírových originálů vybíraly ty vítězné. Porota ve složení Barbora Prágerová, ředitelka kina Metro70, Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova a Klára Pánková z Knihkupectví Kosmas, neměla lehkou úlohu. Nakonec se jí podařilo z prací dětí ze škol a školek prostějovského regionu, speciální školy a dokonce čtyř dospělých tvůrců vybrat ty nejlepší.