kuličky

Pamatujete? Hliněnky

Foto FB

Hliněné kuličky v látkovém pytlíku, patou vyhloubený důlek v zemi a hodiny zábavy.

Ti šťastnější měli skleněnky, jiní kovové „ťukany" z kuličkových ložisek. (ber)

Zajeďte si zacvrnkat. Hráči kuliček poměří síly v Bedihošti

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Malí i velcí milovníci kuliček se v sobotu dopoledne sejdou v Bedihošti, kde se bude konat letos poslední kuličkový turnaj Masters. Po jeho ukončení proběhne vyhodnocení výsledků národního řebříčku.

„Turnaje se může účastnit každý. Zájemci mohou soutěžit v kategorii juniorů do dvanácti let a v kategorii dospělých," upozorňují organizátoři. Turnaj vypukne na místním hřišti v devět hodin ráno. (red)

V sobotu třicátého se bude v Křenůvkách šprtat. Mistrovsky!

ilustrační foto Lukáš Vlček

 

V sobotu 30. května pořádá kuličkářský klub Hanácká trefa v Křenůvkách Mistrovství České republiky v kuličkách.

„Jedná se o jednu z nejprestižnějších kuličkových akcí v rámci tohoto roku. Předpokládáme účast hráčů z celé republiky, včetně absolutní špičky tohoto sportu,“ zdůraznil předseda klubu Lukáš Vlček. „I tohoto turnaje se mohou zúčastnit úplní nováčci, rádi je mezi sebou přivítáme,“ dodal.

Hráči kuliček poměří síly v Křenůvkách

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Malí i velcí milovníci kuliček se v neděli dopoledne sejdou v Křenůvkách, na sedmém ročníku kuličkového turnaje Křenůvky Open.

„Turnaje se může účastnit každý. Zájemci mohou soutěžit v kategorii juniorů do dvanácti let a v kategorii dospělých," upozorňují organizátoři. Za startovné zaplatí dospělí třicet korun, junioři desetikorunu. Prezentace hráčů začne od deseti hodin, turnaj vypukne o hodinu později. (red)

 

 

Hanácká trefa zve na kuličkový víkend do Křenůvek

ilustrační foto Hanácká trefa

 

V sobotu 31.května a v neděli 1. červa ožijí Křenůvky cvrnkotem kuliček. Přijdte se trefit do důlku, zvou pořadatelé ze sportovního klubu Hanácká trefa.

V sobotu se 9 hodin rozjede turnaj Masters, v neděli startuje o hodinu později turnaj Open. Hrát se bude na hřišti za kulturním domem. „Kuliček k zapůjčení je dostatek, kdo bude mít zájem, může přespat ve vlastním stanu na přilehlé louce,“ zvou organizátoři, kteří navíc nabízí večer s živou hudbou a bohaté občerstvení. (red)

V Mostkovicích se opět cvrnkaly kuličky

Foto Lukáš Vlček

 

Až 35 hráčů si přišlo zasoutěžit do Mostkovic na první kuličkový turnaj této sezony, jenž proběhl v neděli 6. 4. Kromě dnes už stálých hráčů pořadatelé přivítali i kuličkáře z Ostravy a nováčky z Olomouce. A především ti se mohli přesvědčit o atraktivitě tohoto stále oblíbenějšího sportu.

Kdo by před turnajem tipoval medailové umístění některého z dvojice borců František Gregor a Lenka Kosková, nemýlil by se. Lenka Kosková hrála velmi přesně, zvládala excelentně taktizovat a díky mnoha povedeným cvrnkům většinu soupeřů bez větších problémů přehrávala. O něco lépe se však dokázal dostat do hry František Gregor, což ho vyneslo až na samotný vrchol stupňů vítězů. Lenka Kosková obsadila 2. příčku a jako třetí skončil pro některé trochu překvapivě David Kudera.

Vzpomínáte na kuličky? Milovali jste je? Přijďte si zahrát!

ilustrační foto internet

 

Milovníci cvrnkání kuliček mají možnost prověřit své znalosti a zkušenosti již tuto neděli v Mostkovicích na kuličkovém turnaji Mostkovice OPEN.

Turnaj se koná v Areálu fotbalového hřiště a je zařazen do série OPEN turnajů vedených Českým kuličkovým svazem. Zúčastnit se může každý, budou vytvořeny dvě kategorie, pro děti i dospělé.

"Kuličky si zájemci o hru brát nemusí, kuličky zdarma zapůjčíme a vysvětlíme pravidla. Prezence bude probíhat od deseti, začátek turnaje je naplánován na jedenáctou", uvedl Lukáš Vlček z Hanácké Trefy.

V areálu bude možné se občerstvit.