Moravská filharmonie

Moravská filharmonie bude koncertovat online. Už ve středu

ilustrační foto Moravská filharmonie Olomouc

Tuto středu od 19 hodin mohou zájemci shlédnout velikonoční koncert Moravské filharmonie Olomouc ze slavnostní dvorany Arcibiskupského paláce v Olomouci. Pod vedením šéfdirigenta MFO Jakuba Kleckera na koncertu zazní výběr z Matoušových pašijí Johanna Sebastiana Bacha. Koncert bude k vidění na webu a facebooku Moravské filharmonie.

Bachovy Matoušovy pašije měly premiéru na Velký pátek 15. dubna roku 1729 a jejich námětem je úryvek z Matoušova evangelia, který líčí umučení Ježíše Krista. Jde o nejznámější zhudebnění tohoto evangelního textu. V rámci koncertu zazní 45 minutový výběr recitativů, árií a chorálů za účasti vynikajících sólistů. V průběhu večera uslyšíme Terezu Zimkovou, Lucii Hilscherovou, Matúše Šimka a Romana Hozu. Koncert bude řídit šéfdirigent MFO Jakub Klecker. "Jsem velmi rád, že se podařilo pro tento mimořádný velikonoční koncert přizvat špičkové sólisty, kteří se barokní hudbě pravidelně věnují.

Na Mou vlast se již nedostanete

ilustrační foto plakát

V pondělí 22. října se v prostějovském divadle uskuteční koncert Moravské filharmonie Olomouc. Je věnován stému výročí založení republiky. Vstupenky již jsou rozdány.

„Cyklus symfonických básní Má vlast  z dob národního obrození k oslavě české státnosti v podání Moravské filharmonie Olomouc bude dirigovat Stanislav Vavřínek,“ uvedla ředitelka divadla Jana Maršálková. Pro zájemce o vstupenky ale nemá dobrou zprávu. " Vstupenky již žádné nejsou. Rozdávaly se 10. října přibližně dvacet minut," dodala ředitelka. 

Koncert pořádá Olomoucký kraj ve spolupráci se Statutárním městem Prostějov. (ber)