MOVO

Cena vody na Prostějovsku opět stoupne

ilustrační foto MOVO

V roce 2021 si za vodu opět připlatíme. Moravská vodárenská zveřejnila ceník pro rok 2021. Zatímco v letošním roce jsme za kubík vody platili 89,51 koruny, příští rok to bude 95,94 koruny. Vodné činí 48,05 korun, stočné pak 47,89 korun.

Vodné jsou veškeré náklady spojené s výrobou a distribucí pitné vody, stočné pak náklady spojené s odváděním a čištěním odpadních vod.

Moravská vodárenská poskytla finanční dar nemocnici i během druhé vlny pandemie

Foto MOVO

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., která zásobuje pitnou vodou velkou část Olomouckého kraje, se rozhodla pomoci také v druhé vlně pandemie a věnovala finanční dar v hodnotě 100.000 korun Anesteziologicko-resuscitačnímu oddělení Nemocnice Prostějov k zakoupení potřebného technického vybavení, které pomáhá v boji proti onemocnění COVID-19.

Ve čtvrtek 19. listopadu předal zástupce společnosti MOVO, ředitel regionu Prostějov Jiří Suchánek, darovací šek primáři Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Martinu Pomajbíkovi.

„Děkuji společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ za poskytnutý finanční dar, který našemu oddělení velmi pomůže. Využijeme jej na potřebné dovybavení našeho oddělení,“ vysvětlil primář Pomajbík. (red)

Napouštění větších bazénů nad 20 m3 z vodovodní přípojky je nutné oznámit!

ilustrační foto bazén

Napouštění větších bazénů nad 20 m3 z vodovodní přípojky je nutné předem oznámit na dispečinku společnosti, prostřednictvím zákaznických linek Moravské vodárenské: 840 668 668 a 601 276 276.

Pro správné a bezproblémové napuštění bazénu je nutné dodržet několik zásad:

Nejdůležitější je napouštět pomalu a mimo špičku, nejlépe v noci.