nafta

Ze dvou nákladních vozidel zmizelo 500 litrů nafty. Z areálu v západní části Prostějova

ilustrační foto PČR

V dosud přesně nezjištěné době ve dnech 18. – 19. dubna 2020 vnikl dosud nezjištěný pachatel do volně přístupného firemního areálu v západní části města Prostějov.

Z palivových nádrží dvou nákladních automobilů zaparkovaných v areálu pak odčerpal bezmála 500 litrů motorové nafty. Tím majitelům vozidel způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 12 100 korun. "V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto jednání za trestný čin krádež v době trvání nouzového stavu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Zemědělské stroje neodjely. Jsou bez nafty

ilustrační foto

Ze středy na čtvrtek neznámý pachatel překonal plot o výšce 240 centimetrů a dostal se do areálu farmy v obci Hruška. Z odstavených strojů ukradl naftu.

"Dostal se  k hale, kde byly zaparkované a odstavené zemědělské stroje, konkrétně se jednalo o dva traktory a jeden kombajn, ze kterých odcizil celkem 900 litrů nafty. Z kombajnu ještě ukradl kufr s nářadím," popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Společnosti vznikla jednáním prozatím neznámého pachatele škoda 31 600 Kč. Případ šetříme pro trestný čin krádež s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody. (red)

 

Ukradl naftu i elektroniku. Může si posedět až dva roky

Ilustrační foto ber

Dosud nezjištěný pachatel se v době od 11. do 23. března 2016 vloupal do firemního areálu v obci na Prostějovsku. Ukradl naftu a elektroniku za víc než 30 tisíc. 

Pachatel, pravděpodobně po přelezení oplocení, na pozemku vnikl do uzamčeného přístřešku, ve kterém ze zaparkovaného kombajnu odcizil 300 litrů motorové nafty. "Dále zde odcizil videokameru značky AgCam v kovovém pouzdře, elektrocentrálu typu Hecht GG 1300, pás s LED diodami se dvěma kusy zdrojů na 220 V a 4 notebooky značky Dell," uvedl mluvčí policie František Kořínek s tím, že pachatel škodu předběžně vyčíslenou na 33 500 korun. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Soud začal projednávat podvody s nezdaněnou naftou. Míchala se v Mostkovicích

ilustrační foto wikipedia.org

 

Krajský soud v Olomouci začal projednávat složitý případ prodeje nezdaněné nafty. Tři obžalovaní muži a jedna žena měli s pomocí dvou firem a fiktivních obchodů s minerálními oleji, které ve skutečnosti prodávali jako naftu, připravit stát na daních zhruba o tři desítky milionů korun. Obžalovaným za zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby hrozí až deset let vězení. Naftu míchali v Mostkovicích.

Obžalovaní  Zdeněk Kučák, Petr Kajfoš, Radovan Banyász a Jana Míčová podle státního zástupce v roce 2012 dováželi z Polska a Německa minerální oleje, které dál prodávali jako motorovou naftu, přičemž státu nezaplatili spotřební daň a daň z přidané hodnoty. Součástí systému byly jejich firmy Chathouse a Katos, jejichž pomocí byl polský olej pouze naoko prodán jiným společnostem jako topný olej, který se nedaní, avšak nakonec byl v Mostkovicích u Prostějova smíchán s naftou a prodán.

Stroje bez nafty

ilustrační foto

 

Trestného činu Krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 16. 3. do 17. 3. 2015 vnikl do areálu zemědělského družstva v obci Pavlovice u Kojetína.

"Poškodil víčka u palivových nádrží dvou traktorů a kombajnů, ze kterých následně odcizil celkem 280 litrů motorové nafty," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík s tím, že pachatel způsobil škodu kolem 9000 Kč. (red)

Naftoví upíři opět v akci

ilustrační foto PČR

 

Trestného činu Krádeže vloupáním se dopustili neznámí pachatelé, kteří v době od 1. do 2. 3. vykradli farmy ve Vitčicích a Vrchoslavicích.

"Zloděj po vypáčení vstupních dveří vnikl do objektu farmy ve Vitčicích. Odcizil různé ruční nářadí a 80 litrů motorové nafty z odstaveného traktoru," konstatoval policejní mluvčí Josef Bednařík. Dále z farmy veVrchoslavicích odcizil startovací elektrický vozík a z pracovních strojů celkem 95 litrů motorové nafty. Celkově způsobil škodu přes 21100 Kč. (red)

Stroj je bez nafty

ilustrační foto

 

Někdy v době od 6. 2. 2015 do 10. 2. 2015 došlo v katastru obce Rozstání ke krádeži nafty z prcovního stroje. Škda je 15 tisíc.

Zloděj poškodil palivovou nádrž pracovního stroje, odstaveného v areálu kamenolomu a odčerpal z něj 400 litrů motorové nafty. Škoda odcizením byla vyčíslena na 12 000 korun, poškozením na 3 000 korun. V případě zjištění pachatele mu za přečin krádež hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. (red)

Hned ze šesti strojů zmizelo tisíc litrů nafty

ilustrační foto

 

Ze spáchání přečinu krádež je podezřelý zatím neznámý pachatel, který někdy v době od 22. do 23. 10. 2014 ukradl v Brodku u Prostějova naftu z šesti strojů. 

"Poškodil uzamčená víčka na šesti pracovních strojích, odstavených na rychlostní komunikaci v katastru obce Brodek u Prostějova a odčerpal z nich celkem 1 000 litrů nafty. Škoda odcizením byla vyčíslena na 36 300 korun, poškozením víček u dvou nádrží 10 tisíc korun. Škoda dalších 4 poškozených víček bude upřesněna dodatečně," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.  Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu krádež, za který pachateli hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. (red)

Naftová straka opět v útoku

ilustrační foto internet

 

Od středy prověřují policisté z obvodního oddělení Plumlov krádež nafty, ke které došlo někdy v čase od pátku 18. dubna do úterý 22. dubna v kamenolomu v katastrálním území Rozstání.

„Pachatel vypáčil víčko palivové nádrže pracovního stroje a odčerpal z něj 60 litrů motorové nafty. Poškozené společnosti způsobil škodu za 2 650 korun – na odcizené naftě za 2 150 korun, na poškozeném zařízení za 500 korun,“ konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Za krádež mu hrozí až dvouleté vězení.(red)

Přehrada opět v hlavní roli! Krádež, telefonát, dopadení!

ilustrační foto internet

 

Dlouho se z lupu v podobě 120 litrů motorové nafty neradovali dva mládenci. Při vykrádání pracovního stroje je u Plumlovské přehrady viděl všímavý občan, který neváhal upozornit policisty.

Zloději zřejmě spoléhali na to, že v neděli v šest hodin ráno bude pohyb lidí u přehrady minimální, a tak se vloupali do nádrže jednoho z pracovních strojů. Náhoda tomu ale chtěla, že si jejich chování přece jen někdo všiml a k jejich smůle zavolal policii. "Policisté z obvodního oddělení Plumlov okamžitě začali po pachatelích pátrat a za necelou hodinu zadrželi dva muže ve věku 22 a 21 let z Prostějovska, kteří se ke krádeži doznali," popsala případ policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že škoda byla stanovena na 4 800 korun. Oběma výtečníkům hrozí až dvouleté vězení. (red)