ilustrační foto ber
Na Magistrát města Prostějova se před časem obrátila se žádostí o náhradu škody paní Eva M. Týkalo se jejího pádu na údajně zledovatělém městském chodníku. Magistrát jí nevyhověl ani po přezkoumání původního rozhodnutí, kdy náhradu zamítl.
"Paní Eva M. upadla v prosinci 2017 na chodníku v Plumlovské ulici a zlomila si nohu. Po magistrátu žádala náhradu škody s tím, že chodník byl neudržovaný," uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Magistrát se podle něj obrátil na společnost FCC, která úklid komunikací ve městě na základě smlouvy provádí. "Bylo prokázáno, že chodník byl uklizen podle plánu zimní údržby a led se na něm v dané chvíli nenacházel. Za úraz tedy nejsme odpovědni," dodal Pospíšil s tím, že pokud by došlo k pochybení, mohla náhrada činit i statisíce korun.