Obědkovice

Trubky vlétly z náklaďáku v Obědkovicích oknem až do domu

foto Policie ČR

V pátek po desáté hodině řídil devětašedesátiletý řidič nákladní automobil Iveco s nákladem lešení a projížděl obcí Obědkovice. Při průjezdu táhlou levotočivou zatáčkou došlo k uvolnění nedostatečně zajištěného nákladu a vysypání jeho části vpravo mimo vozovku.

 

" Vysypané trubky poškodily svodidla, telekomunikační sloup, železné zábradlí a dva rodinné domy. Dvě trubky rozbitým oknem vletěly až do domu," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 85 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek vyřešili uložením pokuty v maximální možné výši dvou tisíc korun. (red)

Obědkovice zvou na májový pochod. Již po jednadvacáté

ilustrační foto mapy, plakát

T. J. Sokol Obědkovice ve spolupráci s Obecním úřadem v Obědkovicích zvou 5. května 2018 na 21. ročník tradičního májového pochodu „Po stopách posledních bojů II. světové války“. 

Start je v devět hodin na hřišti a bude zahájen slavnostním kladením věnců klubem vojenské historie DUKLA Prostějov k pomníku II. světové války v obci. Můžete vyrazit na dvě trasy - 5 a 15 kilometrů.

"Odpoledne bude na místním hřišti pokračovat programem v režii výše zmiňovaného vojenského klubu pod názvem „I. a II. světová válka v našem regionu. Součástí odpoledního programu bude dobová výstava," přidala pozvání na celodenní akci místostarostka Obědkovic Irena Fládrová. (red)

 

Náves v Obědkovicích se proměnila na bojiště II. světové války

Foto obec Obědkovice

Na celou sobotu dne 7. května byl připraven program v duchu II. světové války.

Ráno se sešli na hřišti všichni příznivci Májového pochodu. Tento pochod se stal v obci již tradicí a pořádal se už XIX. ročník. Do prezenční listiny se zapsalo celkem 180 účastníků.  Pochod byl odstartován v 9,00 hodin společně se slavnostním položení věnce k pomníku II. světové války. Na 15-ti kilometrové trase museli účastníci zdolat 5 stanovišť, která byla v obcích Obědkovice, Tvorovice, Pivín, Skalka a Klenovice na Hané. Ti, kteří se vydali na kratší trasu, prošli pouze obcí Tvorovice. Na stanovištích všichni povinně dostali razítko za každý kousek zdolané cesty.

V Obědkovicích budou slavit Májovým pochodem! Již po devatenácté

ilustrační foto plakát

Tělocvičná jednota Sokol Obědkovice a Obecní úřad Obědkovice zvou v sobotu 7. května 2016  na celodenní akci.

Ráno můžete vyrazit na XIX. ročník májového pochodu „Po stopách II. světové války“ na trasy o délce 5 km a 15 km.

Ve 14,30 hodin bude na hřišti zahájena akce pod názvem „Kolona vítězství – vzpomínka na II. světovou válku“ v režii Klubu Vojenské historie Dukla Prostějov a jejich hostů. Součástí programu bude, a to v 15,00 hodin, zinscenovaná „Bitva o obec Obědkovice“. Divákům budou představeny jednotlivé zúčastněné armády, jejich výstroj a výzbroj.