opilá žena

Opilá žena praštila přítele do hlavy. Lahví od vína

Ilustrační foto https://www.prpom.cz/

V sobotu 15. 8. 2020 ve večerních hodinách řešili prostějovští strážníci napadení mezi partnery. Útočníkem nebyl muž, jak by se dalo očekávat, ale žena. 

"Ta svého přítele udeřila vypitou lahví od vína do oblasti čela nad pravým okem. Tímto úderem mu způsobila tržnou a krvácející ránu. Hlídka chtěla napadenému zajistit lékařské ošetření, ten to však odmítl. K jinému zranění nebo škodě na majetku nedošlo. U agresivní ženy byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 2,22 promile alkoholu. Za přítomnosti strážníků na místě se situace uklidnila," uvedl strážník Petr Zapletal.

Na mol opilá žena putovala na záchytku

ilustrační foto MP

28. března v podvečer prostřednictvím linky 156 nahlásila kolemjdoucí žena ležící opilou osobu v trávě za místním nádražím. Na místo vyslána hlídka našla u stadionu 69letou bezdomovkyni ve značně podroušeném stavu. 

"Žena s hlídkou velmi špatně komunikovala, postavit se na nohy a postarat se o sebe nebyla schopna. Orientační dechovou zkouškou změřena hodnota 2,56 promile alkoholu v dechu," uvedla stráník Tereza Greplová s tím, že bylo rozhodnuto o převozu na záchytku do Olomouce. Před převozem byl na místo přivolán lékař k posouzení jejího zdravotního stavu. Doporučeno umístění opilé ženy do protialkoholní záchytné stanice. (red)

Opilá žena skončila na záchytce

ilustrační foto MP

Ve středu 13. února v podvečer vyjížděli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení o osobě, ležící na komunikaci za místním nádražím. Hlídka událost na místě potvrdila.

"Jednalo se o devětašedesátiletou ženu bez domova. Vlivem požitého alkoholu nebyla schopna s hlídkou komunikovat, natož se sama o sebe postarat a samostatně se pohybovat. Provedenou orientační dechovou zkouškou naměřena hodnota 1,91 promile alkoholu v dechu," uvedla strážník Tereza Greplová. K posouzení zdravotního stavu byl na místo přivolán lékař. Žena ohrožena na životě selháním základních životních funkcí nebyla, proto hlídka rozhodla o převozu podnapilé do protialkoholické záchytné stanice v Olomouci. Zde byla předána zdravotnímu personálu k vystřízlivění. (red)

Maminka s kočárkem u kluziště zpitá pod obraz. Skončila na záchytce

ilustrační foto ZZS

Čtrnáctého listopadu 2018 ve večerních hodinách přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o opilé ženě s dítětem u ledové plochy na nám. T. G. Masaryka.

Strážníci na místě zkontaktovali oznamovatelku. Ta označila mladou ženu s kočárkem, stojící se skupinkou lidí u stánku. Hlídce dotyčná uvedla, že od ní odešel přítel, a proto se opila. Ani před strážníky se nedokázala ovládat. Nadávala jim a pokřikovala po lidech v okolí. Hrubě je urážela, byla agresivní. Vlivem alkoholu nekontrolovala svoje chování. Nebyla schopna se postarat sama o sebe, natož o svoje dítě. Na místě se nacházel i otec ženy, který strážníkům přislíbil, že se o vnuka postará. Hlídka jednadvacetiletou ženu vyzvala k provedení orientační dechové zkoušky.

Nezletilá dívka skončila v neděli k večeru v péči záchranářů. Byla opilá

ilustrační foto ZZS

V neděli kolem půl šesté večer zasahovala záchranná služba v jednom z domů v Kotěrově ulici v Prostějově. A na místo přivolala i Policii ČR.

"V místě jsme zasahovali z důvodu intoxikace nezletilé dívky alkoholem. Věc nám byla oznámena zdravotníky záchranné služby," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek. "Jak si dívka alkohol opatřila, stejně jako ostatní okolnosti věci, je předmětem dalšího policejního šetření," dodal Kořínek. (ber)  

 

Opilá žena si ustlala v růžích. U rybníka

ilustrační foto

22. června po půlnoci přijali prostějovští strážníci oznámení o osobě, ležící v záhonu nedaleko krasického rybníka. Hlídka na místě zjistila podnapilou čtyřiašedesátiletou ženu. 

"Ta vlivem své opilosti upadla do záhonu růží a sama se nemohla vyprostit. Strážníci ženě pomohli na nohy a doprovodili jí do nedalekého místa bydliště. Protiprávní jednání nebylo zjištěno," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

 

Opilá žena z centra skončila na záchytce

ilustrační foto

1. června v podvečer přijali prostějovští strážníci na lince 156 telefonické oznámení o ležící podnapilé ženě v centru města. Do uvedené lokality vyslána hlídka našla jednašedesátiletou ženu.

"Byla dezorientovaná, neschopná samostatného pohybu. Provedenou orientační dechovou zkouškou bylo potvrzeno požití většího množství alkoholu. Přístroj ukázal hodnotu 3,06 promile," uvedla strážník Tereza Greplová. Jelikož se žena nebyla schopna sama o sebe postarat, bylo rozhodnuto o jejím umístění do protialkoholní záchytné stanice. Před převozem na místo přivolán lékař k posouzení jejího zdravotního stavu. Za doprovodu strážníka byla dopravena převozní sanitkou do zdravotnického zařízení v Olomouci. (red)

 

Z příkopy na záchytku. V dechu měla tři promile

ilustrační foto MP

Čtvrtého února v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků na oznámení o ležící osobě v příkopu na ulici Určická. Pětatřicetiletá bezdomovkyně byla na mol opilá.

"Bylo zjištěno, že se jedná o pětatřicetiletou ženu bez domova. Ta byla ve stavu, kdy nekontrolovala své chování, nebyla schopna se o sebe sama postarat, natož tak postavit se na vlastní nohy. Při provedení orientační dechové zkoušky strážníci u bezdomovkyně naměřili 2,93 promile alkoholu v dechu.

Opilá žena ležící u přechodu pro chodce putovala na záchytku

ilustrační foto MP

Pátého prosince ve večerních hodinách přijali prostějovští strážníci oznámení o opilé ženě ležící na zemi u přechodu pro chodce v okrajové části města. 

Na místo byla vyslána hlídka a našla třiapadesátiletou spící ženu. "Strážníci dotyčnou probudili, postavit na nohy se jim ji ovšem nepodařilo. Uvedla, že byla na večírku a přehnala to s konzumací alkoholu. Žena, vlivem velkého množství požitého alkoholu, nekontrolovala své chování a nebyla schopna se o sebe sama postarat. Dechovou zkoušku odmítla," uvedla strážník Tereza Greplová. Na místo byl přivolán lékař k posouzení zdravotního stavu. Ten rozhodl o jejím umístění do protialkoholické záchytné stanice v Olomouci.

Strážníci zachraňovali opilé matce kojence

ilustrační foto internet

V úterý 28. března ve večerních hodinách přijali prostějovští strážníci sdělení o dvou ženách. I s kojencem byly v restauraci a podle oznamovatelky se o dítě nedokázaly postarat. 

"Na místě byla zjištěna třicetiletá žena, matka dítěte, s kamarádkou. Obě jevily známky požití alkoholu. Matka byla vyzvána k provedení orientační dechové zkoušky, což odmítla. Na dotaz, zda má nějakého rodinného příslušníka, kterého by bylo možné kontaktovat a mohl by se o ni a její dítě postarat, odpověděla, že nikoli," popsala incident strážník Tereza Greplová s tím, že miminko nakonec musela přebalit oznamovatelka ještě před příjezdem hlídky.