PET vršky

Vršková sbírka končí

ilustrační foto ber

Sbírka vršků od PET lahví, do níž se díky iniciativě Okrašlovacího spolku města Prostějova mohla zapojit i široká veřejnost, končí. 

Od září 2013 dali sběrači do kontejnerů umístěných v prostějovských provozovnách statisíce víček. Sbírka, která pomáhala nemocným dětem, Charitě či opuštěným psům ovšem po pěti letech končí. "Bohužel, zájem o zpracování víček ze stran firem upadá. Proto jsme se rozhodli sběr ukončit," sdělila PvNovinkám Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova.

Nově se plastové vršky sbírají v Hrušce na Dr. Horáka

Foto PvNovinky.cz

Sbírka vršků od PET lahví stále pokračuje. Od září 2013 dali sběrači do kontejnerů umístěných v pěti prostějovských provozovnách tisíce víček. Sbírají se i v MŠ A. Krále.

Kontejnery na vršky jsou umístěny v potravinách v Hané, Moravě, U Machalů v Kostelecké ulici a v mateřské školce. Vršky během let putovaly do prostějovské Charity, ale také i na konto Davídka Vítka ze Ptení či psího útulku. „Za ty roky jsem odvezla mnoho kilogramů vršků nejen z kontejnerů, ale i z některých prostějovských základních škol, které se do sbírání zapojily," konstatovala Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova, který kontejnerky na plasty před lety zakoupil. "Nově jsme nádobu umístili do potravin Hruška na ulici Dr. Horáka.

Plastová víčka mohou pomoci psím bezdomovcům

Foto BD

Máte doma plastová víčka a chtěli byste se přidat a pomoci s námi opuštěným pejskům v útulku? Po celý rok 2016 můžete nosit víčka od minerálek, mléka, pracích gelů, šlehaček, sprejů, krabičky od audio kazet, od CD + plasty značené trojúhelníkem s číslem 1-7 a jiné na Svatoplukovu ulici do firmy s chovatelskými potřebami MAPRA, kde je na tato víčka umístěn sběrný box.

Box vyrobili v denním stacionáři klienti s mentálním postižením, popř. s přidruženým sluchovým či tělesným postižením chráněného bydlení Domov a denního stacionáře Domino v Olomouci. „Naši klienti sami potřebují pomoc nebo podporu druhé osoby, přesto by chtěli i přes svá postižení pomoci pejskům a nemají bohužel jinou možnost, než jim pomoci tím, co dokážou, a to je právě sběr plastových víček. Za posbíraná víčka klienti s podporou pracovníků zakoupí superprémiové krmivo, které osobně předají ve psím útulku v Olomouci.

PET vršky tentokrát míří i od dětí MŠ A. Krále za Davídkem do Ptení

Foto PvNovinky.cz

Pytle plné vršků z PET lahví z kontejnerků, které v Prostějově instaloval Okrašlovací spolek Prostějov, putovaly dnes do redakce Prostějovského Večerníku. Jejich adresátem je tentokrát zdravotně handicapovaný Davídek Vítek ze Ptení.

"Jsem velmi ráda, že se v naší školce tato akce uchytila," pochvalovala si vedoucí MŠ Aloise Krále Lenka Růžičková. Zdejší žáčci už po několikáté přispěli pořádnou hromadou vršků. Spokojená byla i předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová. "Vršky vozíme na střídačku, někdy do Charity, jindy jimi podpoříme třeba psí útulek. Tentokrát jdou na pomoc konkrétnímu dítěti," sdělila PvNovinkám.

Vršková sbírka oslaví rok! Pomáháte též?

Foto archiv PvNovinky.cz

 

Sbírka vršků od PET lahví, do níž se díky iniciativě Milady Sokolové, předsedkyně Okrašlovacího spolku, může zapojit i široká veřejnost, úspěšně pokračuje. Od září 2013 dali sběrači do kontejnerů umístěných v pěti prostějovských provozovnách tisíce víček. Sbírka tak v příštích dnech oslaví rok svého trvání. 

Kontejnery na vršky jsou umístěny v potravinách U modrého lva,  v Hané, Moravě, U Machalů v Kostelecké ulici a v potravinách CBA v ulici Dobrovského. Jednou z pravidelných přispivatelek je i Jana M. "Jsem samoživitelka na mateřské, takže peníze nazbyt nemám. Víčka ale sbírám po rodině a kamarádkách a odevzdávám pravidelně už od loňských vánoc.

Prostějované! Děkujeme!

Foto PvNovinky.cz

 

Nedávno jsme psali o tom, že se v pěti prostějovských obchodech objevily nádoby na PET vršky. Je s potěšením vidět, že Prostějované nejsou k potřebám druhých slepí a hluší. Pytle plné vršků dnes přebrala Charita Prostějov.

"Dnes jsem si "udělala" sběrový den. Objela jsem všech pět obchodů, do kterých jsem umístila malé kontejnerky na vršky a též Základní školu a Reálné gymnázium na ulici Studentská, kde toho měli připraveno skutečně hodně, téměř dva pytle!", pochvaluje si sběr vršků od Prostějovanů pro dobrou věc Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova.

Máte-li zájem pomoci Charitě Prostějov, můžete sbírat i vy! Kontejnerky na PET vršky se nachází v Potravinách U Machalů, U modrého lva, v Hané, Moravě a potravinách CBA na ulici Tylova. Děkujeme! (red)

Vršková sbírka stále IN!

Foto ber

 

Sbírka vršků od PET lahví, do níž se díky iniciativě Milady Sokolové, předsedkyně Okrašlovacího spolku, může zapojit i široká veřejnost, se úspěšně rozběhla. Tak neváhejte a sbírejte!

„Kontejnery v potravinách U modrého lva,  v Hané, Moravě, U Machalů v Kostelecké ulici a v CBA v Dobrovského ulici se úspěšně plní, mám z toho opravdu velkou radost," nechala se slyšet Milada Sokolová, která věří, že sběračů bude stále přibývat. Potřebných, kterým barevné plastové vršky pomohou zlepšit život, je spousta. A přitom je to tak jednoduché! (red)

 

 

Vršková sbírka frčí!

Foto PvNovinky.cz

 

Sbírka vršků od PET lahví, do níž se díky iniciativě Okrašlovacího spolku města Prostějova může zapojit i široká veřejnost, se úspěšně rozbíhá. Plní se nejen kontejnery, které do potravin U modrého lva,  v Hané, Moravě, U Machalů v Kostelecké ulici a v potravinách CBA v ulici Dobrovského, ozývají se i další sběrači.

"Do Charity jsem odvezla nejen vršky od Machalů, ale i z RG a ZŠ ve Studentské ulici," konstatovala s potěšením Milada Sokolová. Škola se podle jejich slov do sbírky zapojila na základě výzvy náměstkyně primátora Aleny Raškové, která akci zaštítila jménem zdravého města. Doufejme, že sběračů bude stále přibývat. Potřebných, kterým barevné plastové vršky pomohou zlepšit žití,  je totiž spousta. (red)