pojištění

Nabourá vás nepojištěné vozidlo? Kancelář pojistitelů vám škodu uhradí!

ilustrační foto

Od 1. ledna 2018 je znovu zaveden příspěvek nepojištěných do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP). Ten se týká těch, kteří mají své vozidlo registrované pro provoz, avšak nemají povinné ručení. Výjimku tvoří situace, kdy je vozidlo zapsáno jako vyřazené z provozu, zaniklé nebo vyvezené do jiného státu, a dále také případy jeho odcizení. Sazbu příspěvku určuje vyhláška Ministerstva financí ČR podle druhu vozidla. 

Důvodů, proč lidé porušují zákon a nemají zřízeno povinné ručení, je celá řada. Někteří si své jednání dobře uvědomují, zatímco jiní o porušení zákona možná ani nevědí. Jde především o případy, kdy mají lidé v garáži starý nepojízdný automobil nebo si neohlídali veškeré náležitosti související s prodejem vozidla druhé osobě. Pro tyto případy připravila ČKP informační kampaň, která chce veřejnost na změny v zákoně upozornit a pomoci tak těm, jichž se kontrola řádného pojištění týká.

Jedete na dovolenou? Přibalte si i pojištění!

ilustrační foto ber

Sezóna dovolených právě začíná, ročně za hranice České republiky vyjedou stovky tisíc turistů. Míří za odpočinkem, ale stále častěji Češi tráví dovolenou aktivně. V každém případě se hodí zabalit na dovolenou i cestovní pojištění. Stojí pár korun a může být opravdu hodně užitečné. „Kolem cestovního pojištění existuje řada mýtů, přitom řada z nich jsou opravdu jen povídačky,“ vysvětluje Lenka Pospíšilová z prostějovské pobočky pojišťovny Generali na Plumlovské ulici. Podívejte se na přehled těch nejčastějších pravd a omylů, které se k pojištění na cesty pojí.

1/ Cestovní pojištění zaplatí ošetření v cizině.

ANO. Z cestovního pojištění se hradí lékařské ošetření, pobyt v nemocnici, léky předepsané lékařem, přeprava do nemocničního zařízení, příp. převoz zpět do ČR, když to situace vyžaduje.

2/ V Evropě mi stačí kartička zdravotní pojišťovny.

Povinné ručení bude letos i příští rok zdražovat

ilustrační foto PČR

 

Povinné ručení bude letos a v příštím roce dál zdražovat. Důvodem jsou vyšší náklady pojišťoven na škody na zdraví v důsledku změn v občanském zákoníku. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pojišťovnami. Loni pojistky zdražily o zhruba desetinu.

"Předpokládáme mírný, avšak trvalý růst ceny v letošním roce i v letech následujících," řekl ČTK mluvčí ČSOB Pojišťovny Petr Milata. Navzdory mírnému loňskému růstu zůstává podle něj průměrná výše pojistného hluboko pod úrovní vyspělých zemích, zatímco objem vyplácených náhrad se začíná těmto zemím blížit.

"Cena pojištění se bude i další roky zvyšovat. Protože na trhu stále vládne poměrně tvrdá konkurence, půjde spíše o pozvolné navyšování ceny," uvedla mluvčí České podnikatelské pojišťovny Renata Čapková.

Společnost ZFP slaví 20 let od svého založení!

Foto archiv ZFP

 

Prostějovská společnost ZFP byla založena v roce 1995 v té době ještě s právní formou s.r.o. Na ni pak v roce 2003 plynule navázala činnost společnost ZFP Akademie a.s., která dnes spadá do holdingu ZFP GROUP. 1. dubna 2015 oslaví dvacáté výročí působení na trhu v ČR. Souběžně od roku 2000 působí společnost i na Slovensku. O představení společnosti jsme požádali jejího ředitele Martina Micku, který je rovněž členem dozorčí rady.

  • Čím se vaše společnost zabývá?
Naše společnost má velice specifickou náplň činnosti, která spočívá v intenzivním vzdělávání v oblasti finančních programů pro širokou veřejnost s možností finančního zprostředkování.