R46

OBRAZEM: Hromadná havárie na D46

Foto PČR

Do redakce právě doputovaly fotografie z dnešní hromadní havárie na D46 za sjezdem Prostějov - sever, u obchodního domu TESCO.

Důvod je evidentní, komunikaci pokrytou vrstvou ledu motoristé podcenili. O to potěšující je skutečnost, že při nehodách nedošlo k žádnému zranění. (red)

Na D46 u Tesco se srazila dvacítka aut

ilustrační foto

K hromadné dopravní nehodě došlo na D46 v Prostějově na mostě za sjezdem na Tesco a dále ve směru na Brno. Vše začala nehoda dodávkového vozu, policisté následně napočítali dvě desítky havarovaných vozů. Naštěstí se nehody obešly bez zranění.

Kolem desáté hodiny došlo k obnovení provozu na R46 směr Olomouc – Brno. "Policisté řešili na místě tři dopravní nehody. Další dopravní nehody si řešili účastníci mezi sebou na Euroformuláře. Celkem došlo k nehodě 20 automobilů," informoval policejní mluvčí Josef Bednařík. Pravděpodobnou příčinou nehody bylo nepřizpůsobení rychlosti jízdy povětrnostním a klimatickým podmínkám. (red)

 

AKTUALIZOVÁNO: Na D46 u TESCO došlo k hromadné havárii

ilustrační foto

Hasiči od zhruba šesté hodiny ráno asistují u dopravní nehody několika vozidel na rychlostní komunikaci R46 v Prostějově, a to na mostě, tj. za sjezdem na Tesco a dále ve směru na Brno. Došlo zde ke střetu nákladního vozidla a více jak šesti vozidel. 

"Vše se naštěstí obešlo bez zranění. Doprava od Olomouce stojí již u Olšan a problémy jsou i na staré souběžné cestě do PV, zde je komunikace kvůli ledovce spíše nesjízdná. Komplikace s dopravou je i u obchodního centra TESCO. Aktuálně se k dopravním nehodám dostávají první firemní vozidla odtahových společností a probíhá vyprošťování havarovaných aut z komunikace", uvedl v osm hodin ráno tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Za jízdy jí na dálnici upadlo kolo. Skončila ve svodidlech

Foto PČR

Včera v 18,20 hodin došlo na 28. kilometru dálnice D46, ve směru na Olomouc, k havárii osobního automobilu značky Seat. Šestadvacetiletá řidička vypověděla, že při jízdě v levém jízdním pruhu jí náhle upadlo pravé zadní kolo.

"Následkem toho se vozidlo dostalo do smyku, při kterém přední částí narazilo do svodidel na pravé straně komunikace. Od svodidel se vozidlo odrazilo a zastavilo se uprostřed vozovky, přední částí směrem k Prostějovu. Ke zranění osob při havárii nedošlo," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Hmotná škoda na vozidle a svodidlech byla předběžně vyčíslena na 190 tisíc korun. Alkohol bylu řidičky vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Havárie na sjezdu z R46 vynesla pokutu

Foto PČR

Včera v 9:00 hodin došlo na sjezdu z dálnice D46 Prostějov sever, ve směru od Vyškova, k havárii osobního automobilu. Pětadvacetiletý řidič automobilu značky Kia v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost okolnostem, nezvládl řízení a s vozidlem dostal smyk.

Následkem smyku vozidlo přejelo k levé straně komunikace, kde narazilo do okrajových svodidel. Ke zranění osob při havárii nedošlo. Hmotná škoda na svodidlech a automobilu byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou. "Přestupek řidiče policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty ve výši 2 tisíce korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Na R46 u Olšan se stala nehoda!

ilustrační foto

Na 32.8-33km na trase Olomouc - Vyškov u nájezdu u Olšan se v 7,30 hodin stala nehoda. Střet dodávky s vozem SÚS blokuje jeden jízdní pruh. Silnice na Přerovsku a Olomoucku jsou pod ledem.

Jedete-li z Olomouce do Prostějova, dávejte u Olšan pozor. Silnice měla být průjezdná jedním pruhem zhruba do devíti hodin. Podle informací redakce se nehoda obešla bez zranění.

Podle posledních informací policie řeší nehody na Přerovsku a Olomoucku, ve všech figuruje namrzlý povrch komunikací. (ber)

Pozor, R46 směr Vyškov - Prostějov blokuje nehoda!

ilustrační foto

Hanáckou dálnici ve směru od Vyškova na Prostějov zablokovala krátce před šestnáctou hodinou nehoda. Na 19. kilometru na úrovni Určic je neprůjezdný levý jízdní pruh.

"Vůz zde narazil do svodidel, nehoda je vidět na poslední chvíli," sdělila redakci jedna z projíždějících řidiček. Odstranění následků nehody by mělo trvat nejdéle do sedmnácti hodin. (red)

První dopravní nehoda v roce 2016 poslala Corsu do svodidel

Foto PČR

První dopravní nehodou, kterou v novém roce řešili prostějovští dopravní policisté, byla havárie osobního automobilu značky Opel Corsa na 12,3 kilometru dálnice D46 ve směru od Vyškova.

"Sedmadvacetiletý cizinec, dle svých slov, musel v prostoru sjezdu u obce Brodek u Prostějova, z důvodu vyvolaného silničním provozem, prudce brzdit. Při tom došlo ke smyku a následnému nárazu přední části jeho vozidla do středových svodidel," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda na poškozeném vozidle a svodidlech byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Přestupek řidiče policisté na místě vyřešili uložením blokové pokuty ve výši 500 korun. (red)

R46 směr Olomouc brzdí nehoda

ilustrační foto ber

Pokud se chcete dostat do nejrychleji do Olomouce, zvolte jinou cestu, než po R46. Tu zastavila nehoda.

"V současné době je z rychlostky parkoviště, je zde nehoda," informoval PvNovinky jeden z čtenářů krátce po deváté hodině ráno. Redakci se podařilo zjistit, že jde o střet dvou osobních aut, který se stal na 30. kilometru mezi Držovicemi a Olšany. Naštěstí se obešel bez zranění, nehodu ale šetří Policie ČR. (ber)

Z hanácké dálnice bude dálnice skutečná

ilustrační foto PvNovinky.cz

Z většiny rychlostních silnic v ČR se od 1. ledna stanou dálnice. V dálnici se změní i R46, rychlostní komunikace vedoucí z Vyškova do Olomouce. Z hanácké dálnice se tak stane dálnice skutečná.

Že se změna týká i R46, PvNovinkám potvrdil šéf olomoucké větvě Ředitelství silnic a dálnic Martin Smolka. „Přeznačení bude probíhat v samotném závěru roku tak, aby byly od 1. ledna nové značky nainstalovány,“uvedl Smolka. Na některých místech se to řeší jenom přelepem dosavadního značení, jinde je ale třeba montovat zcela nové. Pro orientaci řidičů je důležité, že nebudou rychlostní silnice při převodu na dálnice přečíslovány. Z R46 se tak stane D46. (ber)