Richard Benýšek

Na zámečku křtili hříbátko

Foto čtenář

V minulých dnech byl Zámeček nad Běleckým Mlýnem svědkem svátečního aktu. Křtiny zde z přítomnosti řady gratulantů, slavilo hříbátko. Hřebeček dostal jméno Never the Last.

Hnědáčkovou maminkou je sedmnáctiletá bělka Novilly. Pro velmi úspěšnou rovinářku je osmým hříbětem. Otcem je čtrnáctiletý plemeník Mikesh, rovněž velmi úspěšný na rovinách.

Podle Richarda Benýška ale jejich potomka dostihová kariéra nečeká. Zůstane a do budoucna bude dělat na zámečku radost.  (ber)

Fotopostřeh: Štábní kultura

Foto Marek Gerhard

Do života podnikatele Richarda Benýška, mimo jiné majitele Běleckého mlýna, se před lety vloudili koně. A to natolik, že je již čtvrtým rokem předsedou představenstva Dostihového spolku v Pardubicích. Představil se i na nedělní Velké pardubické, kam vnesl noblesu a eleganci.

Vítěze dekoroval Richard Benýšek v cylindru a skvěle padnoucím žaketu. Na dotaz reportéra ČT stran svého outfitu odpověděl, že by byl velmi rád, kdyby lidé začali dodržovat dress code, neboli pravidlo upravující způsob oblékání a obouvání k určité příležitosti. "Dámy zde již tradičně dávají na odiv své klobouky a je potěšující, že je jich stále víc. Chtěl bych, aby se v tento den pánové na závodiště neoblékli ve stylu divokého západu," popsal své přání. (ber)