křest

Muzeum a galerie zve na křest knihy o Karlu Dostálu Lutinovovi

ilustrační foto

Křest publikace Karel Dostál Lutinov 100 let po smrti se uskuteční v pátek 12. 1. 2024 v 10 hodin v hlavní budově Muzea a galerie v Prostějově na nám. T. G. Masaryka 2.

Událost proběhne v duchu přátelského setkání za účasti autorů a představitelů Statutárního města Prostějova, Olomouckého kraje a Olomouckého arcibiskupství. Publikace o Karlu Dostálu-Lutinovi je pro MGP prvním počinem nové ediční řady osobností města Prostějov a prostějovského regionu. Výstavu věnovanou významnému knězi s názvem Malý velký muž. Karel Dostál-Lutinov, MGP uspořádalo v termínu 9. 11. 2023 – 14. 1. 2024.

Součástí křestu bude, mimo jiné, komentovaná prohlídka s autory Pavlem Markem, Václavem Markem a kurátorem Václavem Horákem. (red)

Na zámečku křtili hříbátko

Foto čtenář

V minulých dnech byl Zámeček nad Běleckým Mlýnem svědkem svátečního aktu. Křtiny zde z přítomnosti řady gratulantů, slavilo hříbátko. Hřebeček dostal jméno Never the Last.

Hnědáčkovou maminkou je sedmnáctiletá bělka Novilly. Pro velmi úspěšnou rovinářku je osmým hříbětem. Otcem je čtrnáctiletý plemeník Mikesh, rovněž velmi úspěšný na rovinách.

Podle Richarda Benýška ale jejich potomka dostihová kariéra nečeká. Zůstane a do budoucna bude dělat na zámečku radost.  (ber)

Lenka Halířová bude křtít Klub padlých andělů

ilustrační foto obal knihy, archiv Josef Koudelka

Sedmáctiletá Lenka Halířová vydala svou první knihu před dvěma lety. Knížka s názvem "Síla osudu" je velmi čtivým příběhem o mladých lidech. Svou další knihu, sbírku poezie, nazvanou Klub padlých andělů, pokřtí spolu s Josefem Koudelkou 15. září na plumlovském zámku.

"Autorka našla odvahu vyjádřit své vlastní pocity prostřednictvím sbírky poezie. Odhlédneme-li od pesimistických, ba tragických pocitů osamocení, zmaru a podobně, jež jsou v přímém kontrastu s autorčiným mládím, zbyde ve sbírce ještě pár dalších témat na slušné myšlenkové úrovni a zejména snaha psát (epické) příběhy ze života, což v dnešní převážně lyrické české poezii není zrovna obvyklé," píše se v recenzi.

Romana Skálová pokřtí knihu Ze života Bulíka. V Prostějově

ilustrační foto

Křest knížky, která pojednává o životě s bulteriérem, se uskuteční spolu s autogramiádou v obchůdku Skákal pes v Hlaváčkově náměstí v Prostějově, a to 1.9.2017 od 17 hodin.

„Společně tedy knihu pokřtíme, rád vám ... dám do knihy autogram a nejen to! Každý, kdo přijde, hodí své jméno do kouzelné krabičky a jeden z vás bude vylosován a může vyhrát právě moji knížku. Dalšími cenami budou také dobroty, které pro vás nachystají kamarádi z obchůdku,“ zve bulík Dex.

Tato tlapkiáda je pro páníčky, své čtyřnohé miláčky tedy nechte doma.

Po křestu se bude konat autogramiáda a v 18 hodin bude vyhlášeni výherce knihy a dobrot pro pejsky. (red)

Jarmila Pospíšilová bude křtít novou detektivku

ilustrační foto

Ve středu 22. června v 17 hodin se v podkrovním sále prostějovské knihovny uskuteční křest nové knihy oblíbené prostějovské autorky. Jarmila Pospíšilová je nejen úspěšnou spisovatelkou, ale působí také jako advokátka a starostka obce Vincencov. Vydala už sedmnáct knih a na jejím kontě najdeme nejen detektivky, ale i společenské romány.

O její knížky je mezi čtenáři velký zájem. Jejich děj je vesměs zasazen na venkov a kloubí se v nich jak znalost tohoto prostředí, tak problémy současného života a mezilidské vztahy.

Proběhl křest knihy: Jak na to?!

Foto MC Cipísek

 

V rámci týdne pro rodinu, který Mateřské centrum Cipísek vyhlašuje každý rok k Mezinárodnímu dni rodiny ( 15.5.), proběhl v MC křest knihy pro rodiče Jak na to? O rodičovství, dětech a výchově. Knihu za účasti autorky pokřtila společně s vedoucí MC Cipísek Jitkou Zapletalovou také literární redaktorka nakladatelství CPress ( Albatros Média a.s.) Ivana Auingerová. 

Kniha prostějovské autorky, lektorky MC Cipísek, Markéty Skládalové, je inspirací pro rodiče a všechny ostatní, kteří přemýšlejí o tom, co a jak dělat či změnit, aby prožívali výchovu i život s dětmi ve větší pohodě. Kniha je určena především rodičům malých dětí do 4 let, ale principy a příběhy v ní popsané jsou platné pro každý věk. Přítomní rodiče si už knihu začali při křtu číst a pochvalovali si, že kniha má přesný formát na mateřskou dovolenou - krátké kapitoly a konkrétní příklady k tématům. A těch je spousta.

Starosta Pišťák pokřtil kalendář prostějovských osobností

Starosta Miroslav Pišťák, Dagmar Roháčková a Milada Sokolová při křtu kalendáře. S mikrofonem moderátor Josef Melen.

Víte kdo byl Arnošt Rolný? Václav Spitzner? Ondřej Přikryl? Jaroslav Mathon? Jsou to osobnosti úzce spjaté s Prostějovem. Jejich jména se často objevují v názvosloví ulic, o jejich životě a významu však ví málokterý z jejich obyvatel.