MC Cipísek

V dubnu Cipísek čaroval, v květnu se bude věnovat rodinám

ilustrační foto

Po dvou letech on-line čarování mohli konečně děti i rodiče s Cipískem čarovat naživo. V rámci čarodějnického týdne mateřského centra Cipísek čekal na děti čarodějnický program v kostýmech. 

Nechybělo lovení mazlíčků z lektvaru, prolézání pavučinou, čarodějné tvoření, písničky, tanečky a samozřejmě ani perníček z perníkové chaloupky.

„Věříme, že se nám to čarování dobra s dětmi povedlo. A taky že se děti i rodiče pobavili a užili si společný čas trochu netradičně.“

Květen bude Cipísek věnovat zdravým vztahům v rodině.

Začátkem května čeká MC příprava na svátek maminek a společné zdobení stromu Láskovníku před mateřským centrem od 2.5. do 6.5.

Léto s Cipískem je plné zážitků!

Foto Cipísek

Cipísek letos dětmi a rodiči cestoval pod vodu, do pravěku, do lesa nebo i z pohádky do pohádky. Mateřské centrum Cipísek totiž, stejně jako předchozích třináct let, připravilo v červenci pro rodiče a děti do šesti let příměstské letní týdenní programy plné zážitků, výletů, tvoření a dobré nálady.

Po školním roce stěhování z reality do virtuálního světa se o prázdninách Cipísčata dočkala tradičních letních programů. Letos to bylo cestování s Cipískem a pohádkový týden s úplně novými pohádkami. Děti a rodiče čekaly výlety s překvapením, spousta pohybových aktivit, maňáskové divadlo, karneval s pohádkovými úkoly, hledání pokladu i tvoření pro děti i dospělé.

Letní programy jsou připraveny vždy tak, aby se aktivně zapojili nejen děti, ale i rodiče. Děti tak mohou zažít rodiče v jiných rolích, než jsou zvyklí. A nejen v roli vlka či Karkulky :) .

Cipísek z reality do sítě

ilustrační foto MC Cipísek

„Stavíme společně sněhuláky, tvoříme, zpíváme, cvičíme, inspirujeme rodiče, prostě cipískujeme. Akorát ne v realitě, ale po předvánočním otevření MC zase v síti. Leden máme ve znamení on-line sněhuláků a sněhové výzvy. Jestli se situace nezmění, sama jsem zvědavá, jak zvládneme Cipískovu narozeninovou párty na dálku v únoru. :) V únoru totiž prostějovský Cipísek oslaví už 22. narozeniny, které jme vždy slavili karnevalem. Uvidíme. Jedeme podle hesla Pipi Dlouhé punčochy: To jsem ještě nikdy nedělala, to mi určitě půjde.“

Dva měsíce zavřeno na jaře, další na podzim, řada týdnů programů s výrazným omezením v realitě, spoustu on-line aktivit s Cipískem v síti. Takový byl rok 2020 v prostějovském mateřském centru, které nabízí služby pro rodiče s dětmi od narození do šesti let. Začátek toho letošního roku je Cipísek zatím stále v síti.

Zemřela Jiřina Prekopová. Kmotra Mateřského centra Cipísek

ilustrační foto archiv ber

Ve věku nedožitých 91 let zemřela kmotra Mateřského centra Cipísek, světově uznávaná dětská psycholožka a prostějovská rodačka Jiřina Prekopová. 

Jiřina Prekopová prožila v Prostějově mládí. Psychologii vystudovala v Olomouci, ale po studiích kvůli svým protikomunistickým názorům nesměla v oboru pracovat. Proto ke konci padesátých letech odešla do Sudet, kde tři roky učila na škole a v podstatě provozovala poradenskou činnost v terénu. I přesto, že jí bylo působení ve škole zakázáno, zde zůstala a živila se prací v zemědělství. Onemocněla tyfem a téměř zemřela. Vrátila se domů k rodičům a pracovala na různých místech s psychologií naprosto nesouvisejících, hodně se věnovala divadlu.

Jiřina Prekopová v nové roli. Co by modelka!

Foto repro Novinky.cz

Prostějovská rodačka, světoznámá psycholožka Jiřina Prekopová, oslaví letos v říjnu 91. narozeniny. Jeden dárek si dala předčasně, 14. srpna 2020 se prošla po módním molu v Centru RoSa v pražských Kobylisích. A dokonce v šatech, které nosila před 30 lety!

„Zjistila jsem, že jsem dokonce o něco štíhlejší,“ prozradila se smíchem a dodala, že trémou netrpěla. „Jako ochotnice jsem dříve hrála v prostějovském divadle a moderovala filmové festivaly, takže se před lidmi nebojím. Dělá mi to radost, když máme potlesk a publikum nás pochválí.“ Módní přehlídka v Centru RoSa se konala již po šesté.

S Cipískem v síti. Prozatím!

Foto Cipísek

Mateřské centrum Cipísek v Prostějově bylo uzavřeno hned po vyhlášení nouzového stavu v pátek 13. března. Od té chvíle přesunulo své aktivity do virtuálního světa. 

"Založily jsme facebookovou skupinu rodičovských inspirací MC Cipísek pro stav nouze s podtitulem Nemůžeme spolu býti, ale zvládneme to v síti. Tedy skupinu, která spojila maminky s dětmi a alespoň částečně nahradila programy MC Cipísek," říká Markéta Skládalová. Zůstat s malými dětmi, případně ještě s jejich staršími sourozenci, několik týdnů jen doma bez dalších sociálních kontaktů, je hodně náročné.

Pozor! Akce Cipísek půjde za myslivcem je zrušena!

ilustrační foto iprostejov.cz

Na dnešek 5. listopadu připravilo MC Cipísek Prostějov již osmnáctý ročník akce Bude zima, bude mráz, aneb lampionová cesta za panem myslivcem. Kvůli počasí se akce ruší!

„Pokud jste chtěli na akci předat krmení pro lesní zvěř, můžete ho dnes v 17 hodin donést do MC Cipísek, sídl. Svobody 6.," vzkazují organizátoři. (red)

Cipísek oslavil dvacetiny maškarním bálem pro dospělé!

ilustrační foto

Karneval k 20. výročí založení mateřského centra Cipísek v Prostějově uspořádalo MC v pátek 8. března večer v sále Národního domu tentokrát ne pro děti, ale pro dospělé. S dětmi se slavilo v polovině února v centru karnevalovým týdnem a vzhledem k tomu, že to letos byly kulatiny, Cipískovu párty si užili i dospělí. A v sále to opravdu žilo!

Večer nabídl tanec s kapelou Novios, rej masek, soutěž s balonky, tombolu ,dívčí vystoupení skupiny Zumba s Veronikou, fotokoutek Gity Čopákové, promítání z archivu MC a hlavně možnost zábavy, vzpomínání a setkání. Moderátory večera byly, jak jinak Rumcajs s Mankou, v civilu studenti vysoké školy Kateřina Cagalová a Petr Tomčiak, kteří byli před dvaceti lety jedni z prvních návštěvníků Cipíska.

Nezapomeňte! Cipískův Maškarní bál pro dospělé již v pátek!

ilustrační foto plakát

Maškarní bál pro dospělé pořádá v pátek 8. března od 19.30 hodin v sále Národního domu MC Cipísek. Bál je součástí oslav 20. výročí vzniku centra. 

"Pokud nemáte na bál partnera, nevadí, vítány jsou samozřejmě i skupinky žen či přátel, nebudeme jenom tančit ve dvojici. Těšit se můžete na tanec, tombolu, fotokoutek, vystoupení a možná přijde i Rumcajs," zvou organizátorky.

Bál začne v 19,30 hodin. (red)

 

Pozor! Lampionový průvod se blíží!

ilustrační foto MC Cipísek, koláž

Mateřské centrum Cipísek pořádá 6. listopadu v podvečer 17. ročník lampionové cesty za panem myslivcem. Sraz bude v sedmnáct hodin před Mateřským centrem Cipísek na sídlišti Svobody (naproti aquaparku). Lampiony a krmení pro lesní zvěř na zimu s sebou (kaštany, bukvice, sušené pečivo, mrkev, jablíčka, zrní atd.)

"Na konci cesty bude rodiče s dětmi čekat pohádka, zpívání a hlavně pan myslivec, který si všechno přinesené krmení odveze do lesa. Děkujeme všem za pomoc", říká Markéta Skládalová z Cipísku.

Akce je určena veřejnosti, nejen pravidelným návštěvníkům centra. V případě deště se akce nekoná, krmení je ale možné v danný čas přinést k MC Cipísek. Bližší informace na našich kontaktních adresách www.mcprostejov.cz a www.facebook.com/cipisekprostejov

(red)