publikace

Publikace poradí, jak zvládnout požár nebo velkou vodu

ilustrační foto Olomoucký kraj

Na seniory a majitele objektů pro bydlení cílí dvě nové příručky, které pro širokou veřejnost připravilo olomoucké hejtmanství ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje.

„Publikace jsou plné důležitých rad a tipů, které mohou pomoci ochránit váš majetek, zdraví nebo dokonce život. Připravili je odborníci na slovo vzatí – lidé, kteří se problematice požární bezpečnosti věnují naplno a často jí zasvětili celý svůj profesní život. Neberte prosím jejich doporučení na lehkou váhu. Váš zodpovědný přístup k protipožární prevenci se vám opravdu vyplatí,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Průvodcem Prostějovem s omalovánky je kocour Prostěj

ilustrační foto MMP

Průvodce Prostějovem, kocour Prostěj, má  svou brožuru. Ta zábavnou formou podává informace o dění, kultuře i historii města Prostějova zejména dětem.

Po Prostějově běhá kocour! Nosí krátké kalhoty se šlemi a jmenuje se Prostěj. Objevte s ním kouzlo Prostějova! Kocour Prostěj má roli průvodce a není na to sám, pomáhá mu mourovatý kocourek Eda. 

Kraj představuje regionální výrobce v nové publikaci

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Ve spolupráci se zástupci regionálních značek, které působí v Olomouckém kraji, vydalo hejtmanství novou publikaci zaměřenou na regionální výrobce.

„Snažíme se v co největší míře propagovat místní produkci a regionální výrobky vysoké kvality. Proto jsme se rozhodli vydat katalog, který přiblíží, co malé firmy a živnostníci v regionu vyrábí a kde si výsledné produkty mohou občané koupit,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. „Nový katalog navíc pomáhá malým a středním firmám v našem regionu s propagací regionálních výrobků, a tím jim otvírá nové příležitosti,“ dodal Rozbořil.

Olomoucký kraj vydal publikaci o nejvýznamnějších firmách v regionu

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

 

Ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou vydal Olomoucký kraj novou publikaci o významných firmách v regionu.

Jedná se o aktualizaci publikace vydané v roce 2010. Oproti minulé verzi došlo ke zvýšení počtu prezentovaných firem a to na téměř 200. Jednotlivé firmy jsou v publikaci přehledně rozděleny dle průmyslových oborů (automobilový, elektrotechnický, chemický, kovodělný, potravinářský, strojírenský, textilní průmysl, ostatní průmysl, ostatní zpracovatelský průmysl, průmysl informačních technologií a stavebnictví).