řidič pod vlivem

Ujíždějící bavorák zastavila až proražená pneumatika. Řidič byl zfetovaný

Foto PČR

Z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý osmadvacetiletý muž z Prostějova. Řídil pod vlivem drog, bez řidičáku a ještě se pokusil ujet policejní hlídce.

Muž 19. října 2015 krátce před polednem řídil v Plumlovské ulici v Prostějově osobní automobil značky BMW, přičemž má rozhodnutím Okresního soudu v Prostějově vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do října roku 2020. Podezřelého se v Plumlovské ulici v Prostějově pokusila předepsaným způsobem z jedoucího automobilu zastavit policejní hlídka. "Muž pokyn hlídky k zastavení nerespektoval a před policisty začal ujíždět. Policisté muže pronásledovali po Plumlovské ulici směrem k obci Ohrozim.

Řidička Volvo pod vlivem

ilustrační foto

 

V pátek krátce po půl páté odpoledne kontrolovali policisté v Mostkovicích řidičku vozidla Volvo. U devětačtyřicetileté ženy provedli dechovou zkoušku a naměřili jí přes 2,2 promile alkoholu v dechu. 

"Na místě jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti", uvedla Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)

 

Opilý motocyklista sjel do řádně označeného výkopu!

Foto PČR

 

V sobotu 20. června ve čtyři hodiny ráno jel dvacetiletý řidič s motocyklem značky Yamaha po Hybešově ulici směrem k ulici Močidýlka v Prostějově. Na křižovatce obou ulic odbočil vlevo, vyjel mimo komunikaci a sjel do řádně označeného výkopu.

"Dechovou zkouškou byla u řidiče zjištěna hodnota 1,27 promile alkoholu v dechu. Řidič s hodnotou souhlasil a uvedl, že před jízdou požil dvě jedenáctistupňová piva," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ke zranění osob nedošlo. Policisté řidiči zakázali další jízdu. (red)

Zfetovaný řidič brázdil ulice Prostějovska

ilustrační foto PČR

 

Dne 19. března 2015 kolem 22.30 hodin zastavili policisté řidiče vozidla značky Škoda Felicia v Prostějově, část Domamyslice. Osmadvacetiletý řidič byl pod vlivem pervitinu.

"Řidiče vyzvali k provedení zkoušky na návykovou látku, které se dobrovolně podrobil. Zkouška byla pozitivní na látku Amphetamin a Methamphetamin. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu," uvedla policejní mluvčí Marie Štrbáková. Byl vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, nebo moči ke zjištění, zda není ovlivněn jinou návykovou látkou, které odmítl. S výsledkem testu souhlasil a potvrdil, že dne 18. 3. 2015 požil dávku pervitinu. (red)

Zdrogovaný řidič utíkal před policisty. Padl vysílením!

ilustrační foto

 

Z řízení pod vlivem omamných a psychotropních látek je podezřelý 18letý mladík z Prostějova. Ten byl dne 17. 3. 2015 před jedenáctou hodinou na ulici Finské v Prostějově spatřen policisty, jak řídí vozidlo Ford Escort.

" Muž po spatření policejní hlídky strhl řízení, prudce zabočil na ulici Norskou, kde zastavil a dal se na útěk. Podezřelý byl pronásledován policistou, který ho opětovně vyzýval, aby zastavil. Muž tak neučinil, policista ho dostihl ve chvíli, kdy upadl na zem následkem fyzického vyčerpání," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. U podezřelého byl proveden test na drogy, který byl pozitivní. Lékařské vyšetření a odběr krve odmítl. Posléze byl převezen na místní oddělení k podání vysvětlení. (red)

Zfetovaný řidič brázdil ulice Prostějova

ilustrační foto internet

 

Dne 23. 1. 2015 krátce před 16 hodinu kontrolovali na ulici Brněnská v Prostějově policisté OOP Prostějov řidiče motorového vozidla značky Opel Astra. 

"Devětadvacetiletého řidiče vyzvali k provedení zkoušky na návykovou látku, které se dobrovolně podrobil. Zkouška byla pozitivní na látku Amphetamin. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu", uvedla Marie Štrbáková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)

Řítil se Bulharskou bez řidičáku a s alkoholem v útrobách

ilustrační foto PČR

 

Z trestných činů maření úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 29letý muž z Prostějova. Řídil opilý a se zákazem.

Muže, řídícího Škodu Felicii, zadržela hlídka ve čtvrtek kolem jednadvacáté hodiny v Bulharské ulici v Prostějově. „Provedená dechová zkouška byla pozitivní s výsledkem 1,38 promile alkoholu v dechu. Dalším šetření bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do dubna 2015,“ konstatoval policejní  mluvčí Josef Bednařík. Podezřelý byl zadržen a převezen na obvodní oddělení, kde je s ním vedeno zkrácené přípravné řízení. (red)