smržická šlapka přiláká stovky cyklistů

Který frajer zdolal Praděd?

Foto Pavel C.

 

Včera jsme vám ve facebookovském příspěvku přislíbili, že vám prozradíme, kdo jako první zdolal jednu z tras Smržické šlapky vedoucí na Praděd a zpět. Ačkoliv jsme měli tuto informaci již včera, díky hackerskému útoku na naše stránky jsme nemohli příspěvek zveřenit. Je tedy tu!

Pro extrémně náročné cyklisty byla v plánu Smržické šlapky nejdelší trasa - 180 kilometrů dlouhá s otočkou až na vrcholku Pradědu. „Účastníkům této trasy se bude měřit čas a na nejrychlejšího z nich čeká v cíli krásný zlatý pohár. Ostatní trasy se nejedou na čas ale na pohodu,“ sdělil na začátku Smržické šlapky hlavní organizátor Zdeněk Balcařík. A kdo pohár získal? Vítězem se stal Michal Kozák ze Zlína s časem 6 hodin 14 minut! Gratulujeme! (red)

OBRAZEM: Smržická šlapka? Téměř devadesátiletý muž i pětiměsíční klučina

Foto PvNovinky.cz

 

Dnes dopoledne bylo ve Smržicích opět rušno. Startoval již 17. ročník Smržické šlapky. Na startu nechyběli zástupci žádné generace, což dokazuje nejmladší, teprve pětiměsíční Honzík Procházka z Otaslavic či doyen Smržické šlapky Karel Ošťádal z Kostelce, který za pár dní oslaví 89. narozeniny.

Pro malé cyklisty pořadatelé z klubu českých turistů Smržice připravili desetikilometrovou projížďku po cyklostezkách kolem Romže a Hloučely. Naopak pro extrémně náročné cyklisty byla v plánu nejdelší 180 kilometrů dlouhá trasa s otočkou až na vrcholku Pradědu. „Účastníkům této trasy se bude měřit čas a na nejrychlejšího z nich čeká v cíli krásný zlatý pohár. Ostatní trasy se nejedou na čas ale na pohodu,“ dodal hlavní organizátor Zdeněk Balcařík.

Smržická šlapka oslaví v sobotu sedmnáctiny

Foto archiv KČT Smržice

 

Nevíte, co se sobotou? Co se tahle vyhupnout do sedla bicyklu a šlápnout do pedálů na Smržické šlapce? Ta startuje v sobotu od 7 do 10 hodin ve sportovním areálu za smržickým kulturním domem.

Pro malé cyklisty pořadatelé z klubu českých turistů Smržice připravili desetikilometrovou projížďku po cyklostezkách kolem Romže a Hloučely. Naopak pro extrémně náročné cyklisty je v plánu nejdelší 180 kilometrů dlouhá trasa s otočkou až na vrcholku Pradědu. „Účastníkům této trasy se bude měřit čas a na nejrychlejšího z nich čeká v cíli krásný zlatý pohár. Ostatní trasy se nejedou na čas ale na pohodu,“ dodal hlavní organizátor Zdeněk Balcařík.

Smržická šlapka je za dveřmi

ilustrační foto

Už zítra si početný národ cyklistů pořádně šlápne do pedálů při oblíbené akci Smržická šlapka. Letošní 14. ročník je již netrpělivě očekáván i připravován. Největší turistická akce v regionu má start v areálu nového sportovního a kulturního centra ve Smržicích v sobotu 1. září od 7 do 10 hodin.

Pořadatelé připravili pro účastníky rozšířený počet tras, které budou stejně jako vloni směřovat do oblasti Drahanské vrchoviny a prstencově do všech koutů Moravy. Každý účastník obdrží před startem plánek trasy a startovní kartu. Pak už vyrazí na zvolenou trasu podle svých možností a sil. Pro vyznavače pedálů jsou vytyčeny trasy zvlášť pro horská kola a MTB v délce 10, 25, 45, 60 a 80 kilometrů. Zvlášť pak jsou připraveny trasy pro silniční kola v délce 10, 30, 50, 66, 94, 140 a 176 kilometrů.