tipy

Tip pro milovníky zeleně. Osázené palety

ilustrační foto mimibazar.cz

Velkou výhodou osázených palet je jejich variabilita. Palety se dají použít jak v interiéru, tak v exteriéru. Je možné je umístit na balkóny, terasy i do zahrady, a to buď uchycením na stěnu, nebo pouhým postavením na zem. Tento systém vertikálního pěstování je velmi praktický, jelikož šetří místo, a přitom máte třeba oblíbené bylinky pěkně po ruce.

Osázet se dají půlpalety o velikosti 80x60 cm, ale také europalety a palety atypických rozměrů. Při výběru palet je důležité promyslet, zda s nimi budeme manipulovat, nebo zůstanou celou sezónu na jednom místě. V případě, že budeme s paletami hýbat, je dobré vybrat menší rozměr. Například europalety jsou po osázení poměrně těžké. Rozhodnete-li se v paletách pěstovat bylinky, zeleninu nebo ovoce, vybírejte palety chemicky neošetřené.

Jedinečný cukr. Vyčistí skvrny od trávy a pomůže proti zahradním škůdcům

ilustrační foto pixabay.com

Cukr můžete, kromě slazení nápojů a pokrmů, využít také při úklidu nebo na zahradě. Tady od nás máte několik receptů.

1. Pomocník v boji s mravenci

Stačí ho smíchat s práškem do pečiva v poměru 1:1 a touto směsí posypat místa, kde se mravenci nejčastěji objevují. Aby byl celý proces úspěšný, je potřeba ho po několika dnech zopakovat.

2. Ověřený lapač much a vos

Stačí v hrnci smíchat 100 g cukru (nejlépe třtinového), 2 hrnky mléka a 60 g mleté pálivé papriky. Vše za občasného míchání 10 minut povařte a po vychladnutí přelijte do malých mističek a rozmístěte po místnosti.

3. Hubí háďátka