úvěr

Vzal si úvěry, nesplácel je. Dluží přes sto tisíc

ilustrační foto

 

Prostějovští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětašedesátiletého muže z Prostějovska, kterého obvinili ze spáchání přečinů podvod a úvěrový podvod. Dluží přes sto tisíc.

"Tohoto protiprávního jednání se měl dopustit v roce 2011 tím, že si sjednal celkem 6 úvěrů od různých společností. Úvěry v různých výškách – od 9 500 korun do 60 000 korun se zavázal splácet v pravidelných měsíčních splátkách. V některých případech část z půjček splatil, jiné však nehradil vůbec," konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. Při prověřování kriminalisté zjistili, že při sjednávání úvěrů uvedl nepravdivé informace, týkající se jeho finančních možností a možností splácení. K dnešnímu dnu mu tak vznikl dluh ve výši 133 000 korun.

Úvěrový podvodník vystupoval pod cizím jménem

ilustrační foto

Na úvěr si pořídil tak nedůležité věci, jako třeba počítačové hry či zastřihovač vlasů. Věděl proč, vrátit půjčené peníze od začátku neměl v úmyslu. Při vyřizování úvěru se totiž prokazoval ukradenými doklady.

Z trestného činu úvěrový podvod byl komisaři z oddělení hospodářské kriminality v Prostějově obviněn devětadvacetiletý muž z Prostějova. Koncem září loňského roku požádal úvěrovou společnost o poskytnutí spotřebitelského úvěru ve výši devatenáct tisíc korun na nákup mobilního telefonu, zastřihovače vlasů, netbooku, obalu na netbook, internetu na 3 měsíce zdarma a hry do PC. Při sjednávání této úvěrové smlouvy vystupoval pod cizím jménem a prokazoval se odcizenými doklady na toto jméno.