Velký Týnec

Haná vyhrála ve Velkém Týnci. Sokol Velký Týnec – Haná Prostějov 3:6 (1:3)

Foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov

V 10. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci ve Velkém Týnci. Domácí jsou v tabulce na 2. místě, a tak se očekával těžký zápas. Ve 3. minutě centrovali domácí hráči do vápna Hané, ale míč z hlavy Švédy skončil v Marákově náručí. Prvních patnáct minut zápasu se hrálo stylem nahoru dolů.

V 15. minutě nahrál Ošlejšek Hladkému, který našel volného Gábora a ten střelou vedle gólmana Hložka otevřel skóre zápasu – 0:1. Ve 26. minutě se míč odrážel od domácích obránců, až střela Hladkého zblízka skončila ve „vinklu“ - 0:2. Hned z protiútoku zahrozili domácí a Doležel snížil na 1:2. Ve 30. minutě vypálil Gábor, ale minul domácí branku. Ve 34. minutě zahrával Krupička rohový kop a míč dopravil za záda Hložka Gábor – 1:3. Ve druhém poločase začali domácí velkým tlakem a v 50. minutě opět Doležel snížil na 2:3. Hráči Hané se postupně otřepali a v 56.

Hanáci měli v zápase s Velkým Týncem štěstí

Foto Zdeněk Kulíšek

Haná Prostějov – TJ Sokol Velký Týnec 2:1 (1:0)

Tentokrát nastoupili Hanáci v 6. kole 1.B třídy skupiny B olomouckého KFS na „umělce“. V prvním poločase se do více šancí dostávali Hanáci, ale ujala se pouze jedna. Ve 14. minutě zahrával Krupička rohový kop a míč z hlavy Světlíka brnkl o tyč a skončil v brance hostí – 1:0. Za tohoto stavu se šlo po 45 minutách do šaten.