výherní automaty

V Prostějově ubylo devatenáct míst, kde byly výherní automaty

ilustrační foto PČR

Z prostějovské mapy zmizelo devatenáct míst, na kterých si lidé mohli zahrát na výherních automatech. Prostějov aktualizoval seznam a smazal provozovny, které už automaty nemají či zcela ukončily provoz. Ročně získá město z hazardu téměř padesát milionů korun.

Z mapy se tak vytratila hospoda U Jiřiny na Husově náměstí či bar v Olomoucké ulici vedle Chaloupky. Ty svou činnost ukončily zcela.

„Filozofie v tuto chvíli je, aby se nenavyšovala v žádném případě další místa, kde by se hrály hazardní hry a používaly výherní automaty,“uvedl náměstek Jiří Pospíšil.  

Radnice se podle něj nechystá povolit žádná další místa, kde by se hrací automaty objevily. V Prostějově je jich přes 400, město má ale vliv na zhruba tři desítky z nich. Zbytek povoluje ministerstvo vnitra. 

Prohrál veškeré peníze a situaci neunesl

ilustrační foto PČR

 

Před čtvrtou hodinou ranní vyjížděla hlídka do baru, kde hráč utratil veškeré peníze, které měl u sebe. To ho natolik rozhořčilo, že své chování přestal ovládat a začal být náležitě hlučný. Z obavy, co bude následovat, oznámila obsluha celou událost na linku 156. 

Než strážníci dorazili na místo, nešťastník provozovnu opustil. Útratu měl zaplacenou a žádnou škodu nezpůsobil. Po cestě domů se zřejmě zklidnil, neboť nebylo v následné době zaznamenáno z jeho strany jakékoliv protiprávní jednání. (red)

Dva vykradené automaty

ilustrační foto

 

V sobotu v odpoledních hodinách byly v jednom z restauračních zařízení na ulici Školní v Prostějově vykradeny dva výherní automaty.

„Zatím neznámý pachatel z nich vzal nejen peníze, ale poškodil na nich i ovládací tlačítka,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Škoda odcizením byla vyčíslena na 34 tisíc korun, poškozením bude upřesněna dodatečně. (ber)

V Prostějově bude adiktologická poradna

ilustrační foto internet

 

Pomáhat lidem s chorobným návykem na hazardní hraní bude od tohoto roku v Prostějově adiktologická poradna. Pomoc zde najdou i rodiče a příbuzní.

Posláním  adiktologie  je pomáhat lidem v tíživé životní situaci s řešením jejich problému s návykovým chováním jako je hazardní hraní či užívání nealkoholových návykových látek. O otevření poradny v co nejbližší době usiluje prostějovský magistrát v čele s náměstkyní primátora Alenou Raškovou. „Nejbližší takováto poradna je v Olomouci, kde ji provozuje Občanské sdružení Podané ruce. S tímto sdružením také v současné době jednáme,“ sdělila Pvnovinkám Rašková.

Provozovatelům vydělávají, rodiny ničí

ilustrační foto internet

 

Herní automaty. Pro někoho zkáza, pro jiné zdroj obrovských příjmů. Z touhy po výhře se mnohdy stává těžká závislost, která zničí celé rodiny. Zakázat je ale nikdo nechce. Jen Prostějov za ně dostal loni slušný "nášup" do městské kasy. Přiteklo tam přes padesát milionů.

Je to hrůza

Mezi skupiny nejvíce ohrožené hazardem patří děti a mladiství, nezaměstnaní, lidé v krizi, alkoholici, narkomané, ale i podnikatelé. Důsledky gamblerství jsou zničující. Od zadlužení a rozpadu rodin přes sociální a psychické problémy až po kriminalitu.

Děti se dožadovaly hry na výherních automatech

ilustrační foto internet

 

Strážníky si na pomoc zavolala obsluha baru, kam se dobývala skupinka mladých lidí. Chtěli hrát na výherních automatech, totožnost ale prokázat odmítli. Barmanka se podle strážníků zachovala příkladně.

„V podvečerních hodinách se na nás obsluha baru obrátila žádostí o příjezd hlídky s tím, že skupina mladých lidí odmítá prokázat svoji plnoletost a domáhá se vstupu do prostor s výherními automaty. Než strážníci dorazili do provozovny, mladík, který u sebe neměl doklady, již hernu opustil,“ uvedla strážník Jana Adámková. Volající se podle ní zachovala příkladně. „Obsluha je zodpovědná za dodržení zákazu vstupu osob mladších 18 let do prostor, kde jsou umístěny výherní automaty.