zápach

Prostějove, zacpi si nos! Kvůli hnojení polí

ilustrační foto pixabay.com

Zemědělský podnik Statek Prostějov bude v týdnu od 14. srpna do 18. srpna 2023 hnojit statkovým hnojivem zemědělské pozemky v jižní části města, což se může projevit mírným zápachem.

„V případě, že budou dobré klimatické podmínky a nebude pršet, proběhne aplikace hnojiva velmi rychle, pouze během jednoho dne. Zapravení hnojiva pak bude prováděno ihned po aplikaci a může probíhat i během víkendu,“ uvedla Martina Cetkovská, vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Prostějova a také upozornila na skutečnost, že Statek Prostějov s.r.o. se nedopouští žádného protiprávního jednání, pokud hnojivo zapraví do půdy do 48 hodin. (red)

Smrádek z polí není nic nezákonného. Nevětrejte

Ilustrační foto ekolist.cz

Zemědělský podnik Statek Prostějov s.r.o., Prostějov informuje o aplikaci statkového hnojiva v týdnu od 16. srpna do 22. srpna 2021. Hnojit se budou zemědělské pozemky v jižní části města, což se projeví, dle počasí, a především dle směru proudění větru, různou intenzitou zápachu. Aplikace hnojiva bude prováděna postupně na většině pozemků, které obhospodařuje statek. Zapravení hnojiva do půdy bude prováděno ihned po aplikaci.

Hnojení, jako běžná agrotechnická činnost se provádí každoročně po sklizni zemědělských plodin.  Občané města tak mohou v tomto období očekávat opakující se zápach z organických statkových hnojiv, neboť tuto aplikaci budou provádět i další zemědělské podniky. Nicméně hnojení polí, která jsou v těsné blízkosti obydlí, budou probíhat v co nejkratším termínu.

Smrádek z polí není nic nezákonného. Nevětrejte

Ilustrační foto ekolist.cz

Dnes probíhá aplikace hnojiva v jižním segmentu města Prostějova. Práce bude provádět Statek Prostějov s.r.o. Hnojivo bude ihned zaoráváno.

Aplikace – včetně zaorávání – bude statkem dokončeno zítra (ve čtvrtek 13. srpna). Hnojení, jako běžná agrotechnická činnost, se provádí každoročně po sklizni zemědělských plodin. Občané města tak mohou v tomto období očekávat opakující se zápach z organických statkových hnojiv, neboť tuto aplikaci budou provádět i další zemědělské podniky. Nicméně hnojení polí, která jsou v těsné blízkosti obydlí, budou probíhat v co nejkratším termínu.