zídky

Fotoreportáž: Jaké jsou a budou zídky v sadech? Podívejte se!

ilustrační foto

Současné zídky roubící Smetanovy sady, ze strany Vápenice, nejsou pravda nic reprezentativního. Magistrát si je stavu věci vědom a plánuje postavit nové. Jak jsme před časem informovali, projekt už měl pro vysoký finanční rozpočet na mále. Nakonec se cesta, v podobě etapové výstavby, přece jen našla.

„Uvažovali jsme o tom, že zrušíme chodník přiléhající k sadům v ulici Vápenice. Park měl od silnice oddělovat jen živý plot. Nakonec jsme ale došli k názoru, že by nebylo vhodné chodník zrušit a shodli jsme se na stejném oplocení, jaké je proti divadlu a zahradě Národního domu,“ vysvětlil před nedávnem pro Pvnovinky Zdeněk Fišer.

O tom, že cena nebude zanedbatelná, není pochyb. V celkovém součtu má oplocení vyjít na sumu kolem dvou milionů korun. A jak budou nové zídky vypadat? Současný ale i  budoucí stav jsme pro vás zdokumentovali.(kaa)

Foto: (kaa)

Cipísek poradí jak na špatné stravovací návyky

ilustrační foto

Nedostatek ovoce a zeleniny, nevyvážená potrava a následné problémy se zažíváním. Potíže se stravovacími návyky mají jak děti, tak dospělí. Pomoc je zcela jednoduchá – dát na rady odborníka.

Individuální výživové poradenství pro děti i dospělé – téma, kterému se bude 7. června v Mateřském centru Cipísek věnovat odbornice na výživu, Veronika Mlčochová.