Pakoňům se v Olomouci daří. Přibyli hned tři

Pakoňům se v Olomouci daří. Přibyli hned tři
Foto ZOO Olomouc
Další fotky: 
Pakoňům se v Olomouci daří. Přibyli hned tři

Během ledna se v ZOO Olomouc narodila tři telata pakoně běloocasého. Co se týká pohlaví, první rozšířil počet pakoní rodinky 11.1. kluk, pak se podívala 12.1. na svět holčička a sérii ten stejný den dokončil druhý klučina. Všichni jsou plní života a maminky od nich frkáním odhání všechny vetřelce.

Na počátku 90. let, kdy bylo jasné, že je populace všech druhů pakoňů v zajetí málo početná, se Zoo Olomouc vrátila k jejich chovu. Tentokrát s pakoni běloocasými, kteří jsou menší a vzácnější než pakoně žíhaní. První tři páry mladých zvířat byly přivezeny ze Dvora Králové a z Bratislavy. Od roku 1997, kdy se narodilo první mládě, se pravidelně rozmnožují. Úspěchem byl odchov samice Kamily, která musela být po komplikovaném porodu krmena uměle, přesto se ji podařilo ponechat s matkou a později začlenit do stáda. V dospělosti sama odchovala už několik mláďat.

„Pakoně mohou naši návštěvníci pozorovat z vyhlídky za průchozím výběhem klokanů a psounů. V tomto období jsou však i přes jejich velmi dobrou aklimatizaci na naše podmínky ve vnitřní ubikaci vytápěné během zimy na 12°C. Tady také každoročně probíhají porody mláďat a letos tomu není jinak. Stádo je udržováno v počtu zhruba deseti kusů,“ uvedla mluvčí zahrady Karla Břečková. (red)

Poslat nový komentář