Soutěž Dejte hlas českým památkám je tu pro vás!

Soutěž Dejte hlas českým památkám je tu pro vás!
ilustrační foto terezin.cz

 

Rádi navštěvujete a obdivujete české a moravské zámky, kláštery, muzea nebo industriální památky? Máte oblíbená místa, kam se každoročně vracíte? Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo soutěž „Dejte hlas českým památkám“, která bude probíhat od 1. května do 31. srpna 2014.

„Smyslem Integrovaného operačního programu je mimo jiné obnova památek, včetně jejich oživení a navrácení do života společnosti. Soutěžní místa jsme vybírali s ohledem na to, že při jejich obnově pomáhají peníze z evropských fondů, ale také proto, že všechna patří k národním kulturním památkám naší země nebo jsou zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO. Řada těchto památek celé roky chátrala, sloužila jako sklady nebo se využívala pro vojenské účely. To, že v současnosti slouží opět svému původnímu účelu nebo prezentují tematické expozice a jsou otevřeny dětem i dospělým, je neocenitelnou přidanou hodnotou všech zmíněných projektů a lidí, kteří se o ně starají,“ říká Klára Dostálová, náměstkyně ministryně pro evropské programy.

Na webových stránkách www.mmr.cz najdete nejenom pravidla soutěže, ale také šestnáct jedinečných památkových projektů, které se postupně obnovují za přispění evropských dotací. Dejte hlas té, která vás nejvíce oslovila a vyhrajte zajímavé ceny. O přízeň soutěží Litomyšl, Veltrusy, Teplá, Sázava, Valtice, Jindřichův Hradec, Plasy, Kroměříž, Kuks, Vila Stiassni, Vila Tugendhat, Lednice, židovské památky, Vítkovice, Velehrad a Terezín. Úkolem soutěžících je vybrat si nejoblíbenější projekt a dát mu svůj hlas. Hlasování a účast ve slosování o ceny jsou platné po vyplnění krátkého registračního formuláře. Na výherce čekají nejen hodnotné ceny, ale také volné vstupenky do Národního centra fotografie a dílny tapisérií v Jindřichově Hradci, individuální prohlídka Květné zahrady se specialistou na zahradní umění v Kroměříži, vstupenka pro dvě osoby do všech židovských památek z projektu „Deset hvězd“, možnost navštívit objekty poutního místa na Velehradě a v neposlední řadě vstup do průmyslového areálu Vítkovických železáren.

Když se navíc soutěžící podělí o svůj zážitek z českých památek na facebookovém profilu https://www.facebook.com/pages/Integrovan%C3%BD-opera%C4%8Dn%C3%AD-progr..., obdrží drobný dárek jako poděkování.

Více informací o soutěži i samotných projektech naleznete na webových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj www.mmr.cz (red)

Poslat nový komentář