kozí farma

OBRAZEM: Na větvích prostějovského stromu si pochutnávají kozy

Foto ber

Větve z prostějovského vánočního stromu putovaly v pondělí na Kozí farmu Rozinka v Čelechovicích na Hané. Pro kozy pochoutka nevídaná, které si budou užívat hned několik dnů.

"Jsem moc ráda, že mi město větve věnovalo. Kozám velice chutnají, protože jsou z poměrně čerstvého stromu. Už teď voní celá stáj," netajila se spokojeností majitelka farmy Jarmila Zelenská. Stromky, které nyní .A.S.A. sváží na štěpkování, podle ní pro její svěřence vhodné nejsou. "Nikdo neví, kdy byly uřezané a odkud pocházejí. Nebezpečné jsou i případné háčky", dodala chovatelka. Spokojena byla i primátorka Prostějova Alena Rašková. "Jsem ráda, že větve posloužily tímto způsobem. Zoologickou zahradu nemáme, tak si pochutnají kozy," dodala. (ber)

Kůzlata se na Rozince budou počítat 2. dubna

ilustrační foto Rozinka

Kozí farma Rozinka z Čelechovic na Hané pořádá již několik let na Bílou sobotu akci počítání kůzlátek. Letos ji ale chovatelka Jarmila Zelenská odsunula na 2. dubna.

„Rozhodla jsem se, že ji udělám v den, kdy se slavnostně otevírá záměk v Čechách pod Kosířem. Lidé to budou mít po cestě,“ uvedla chovatelka.

Mimo tradičního počítání kůzlátek, která budou i s maminkami na první pastvě, si zájemci budou moci vyzkoušet dojení kozy a ochutnat kozí mléko.

„Bude i povídání o chovu koz, o produktech z kozího mléka a o životě na kozí farmě. Nezapomeneme na pohádku o poslušných kůzlátkách z Čelechovic,“ přidala pozvání Jarmila Zelenská. Akce začne ve 14 hodin. (ber)

Kůzlata se budou počítat až v dubnu, vzkazuje Rozinka

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Tradiční akcí je v čelechovické kozí farmě Rozinka jarní počítání kůzlátek. Pravidelně se koná na Bílou sobotu, letos se ale majitelka farmy Jarmila Zelenská rozhodla jinak. Na akci se můžete těšit v dubnu.

„Vzhledem k tomu, že Bílá sobota je druhým volným dnem, hodně stálých návštěvníků se na mne obrátilo s prosbou, zda by se termín nemohl posunout, že na svátky odjíždí. 2. dubna se otevírá zámek v Čechách pod Kosířem, kam jsem pozvaná, takže to vidím až na polovinu dubna,“sdělila redakci chovatelka.

Doufá, že jí nahraje i příroda. „Počítám s lepším počasím, které vyžene i trávu,“dodala Zelenská. O přesném termínu akce, kdy budete moci ochutnat i výrobky z kozího mléka, budeme informovat. (ber)

Kozí farma stále hledá výpomoc!

ilustrační foto ber

Máte rádi zvířata i jinak, než že je občas pohladíte? Nejsou vám cizí práce kolem nich, jako je kydání hnoje či krmení? Chcete se o nich dozvědět co nejvíce?  Přemýšlíte, jaké téma by měla mít vaše studijní práce? Máme pro vás návrh. Kozí farma Rozinka z Čelechovic na Hané stále hledá placenou výpomoc.

"Hledám pomoc zdatného studenta střední nebo vysoké školy na občasnou brigádu. Jedná se o výpomoc při úklidu na kozí farmě - vývoz hnoje, drobné práce," sdělila redakci majitelka farmy Jarmila Zelenská.Pokud se chcete o domácím chovu českého plemene koz dozvědět co nejvíce, neváhejte. Jarmila Zelůenská je totiž skutečná odbornice. Kontaktovat chovatelku můžete na adrese Jarmila Zelenská, Kozí farma ROZINKA, Příční 147, Čelechovice na Hané nebo na čísle 608 369 772. (ber)

Kozí farma Rozinka hledá výpomoc

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Máte rádi zvířata i jinak, než že je občas pohladíte? Nejsou vám cizí práce kolem nich, jako je kydání hnoje či krmení? Chcete se o nich dozvědět co nejvíce?  Přemýšlíte, jaké téma by měla mít vaše studijní práce? Máme pro vás návrh. Kozí farma Rozinka z Čelechovic na Hané hledá výpomoc.

"Hledám pomoc zdatného studenta střední nebo vysoké školy na občasnou brigádu. Jedná se o výpomoc při úklidu na kozí farmě - vývoz hnoje, drobné práce", sdělila redakci majitelka farmy Jarmila Zelenská.Pokud se chcete o domácím chovu českého plemene koz dozvědět co nejvíce, neváhejte. Jarmila Zelenská je totiž skutečná odbornice. Kontaktovat chovatelku můžete na adrese Jarmila Zelenská, Kozí farma ROZINKA, Příční 147, Čelechovice na Hané nebo na čísle  608 369772. (ber)