vánoční strom

Vánoční strom se rozsvítí 30. listopadu!

ilustrační foto

Slavnostní rozsvícení prostějovského vánočního stromu se bude konat 30. listopadu v 17 hodin. O kulturní vystoupení se postará muzikálová zpěvačka Magda Malá.

"Samotnému rozsvícení nebude předcházet dlouhý program, myslím, že půjde o maximálně čtvrt hodinku, maminky s malými dětmi tedy nemusí mít strach, že by na tento slavnostní akt musely v chladném počasí čekat," přidala informaci náměstkyně primátora Milada Sokolová. (ber)

 

Na větvích prostějovského vánočního stromu si opět pochutnají kozy

ilustrační foto ber

Stejně jako vloni, i letos si na větvích z prostějovského vánočního stromu pochutnají obyvatelky Kozí farmy Rozinka v Čelechovicích na Hané. Pro kozy pochoutka nevídaná, které si budou užívat hned několik dnů.

"Jsem moc ráda, že mi město větve opět věnovalo. Kozám velice chutnají, protože jsou z poměrně čerstvého stromu," netajila se spokojeností majitelka farmy Jarmila Zelenská. Stromky, které FCC sváží na štěpkování, podle ní pro její svěřence vhodné nejsou. "Nikdo neví, kdy byly uřezané a odkud pocházejí. Nebezpečné jsou i případné háčky," dodala chovatelka.

Strom mizí z prostějovského hlavního nádraží právě dnes, v pondělí 8. ledna. Dřevo ze stromu bude pořezáno a nabídnuto zájemcům k odkoupení. (ber)

 

Máme druhý nejkrásnější strom v Olomouckém kraji!

ilustrační foto Leo Ševčík

O titul Nejkrásnější vánoční strom Olomouckého kraje bojovalo letos v anketě Deníku jednatřicet stromů. Veřejnost věnovala své hlasy převážně vánočnímu stromu z Lipové-lázně, který zvítězil se ziskem 3941 hlasů. Prostějovský strom s novými ozdobami skončil na druhém místě s 2708 hlasy.

Třetí místo obsadil Uničov s 1632 hlasy. Samotné hlasování odstartovalo ve středu 13. prosince a skončilo 20. prosince 2017. (red)

 

OBRAZEM: Vánoční strom rozsvítil Pavel Callta

ilustrační foto

Dnes krátce po sedmnácté hodině se na prostějovském hlavním náměstí rozsvítil vánoční strom. Stříbrný smrk okouzlil stovky Prostějovanů stejně, jako zpěvák Pavel Callta, kterému patřilo první adventní vystoupení.

"Po letech opravdu nádherná výzdoba. Ten strom doslova září," nechala se slyšet paní Eva, která na náměstí zavítala s kamarádkami. 

Mimo oblíbených písniček mladého zpěváka si návštěvníci pochutnávali na punčích, trdelnících či klobásách. Ti sportovně založení neváhali a vyzkoušeli ledovou plochu před muzeem.

Zajděte si na večerní procházku do centra. Stojí za to. Mimo stromu se rozzářila i radnice a muzeum. Jsou stejně krásné, jako jiskřičky v očích dětí. (ber)

Tip na dnešek: Zahájení vánočních trhů a rozsvícení stromu v Olomouci

ilustrační foto olomouc.cz

Čtvrtek 23. listopadu bude především ve znamení zahajování letošních trhů na obou olomouckých náměstích. Nebude chybět ani rozsvěcení vánočního stromu.

V 18 hodin bude slavnostně rozsvícen dvanáctimetrový smrk, který na Horní náměstí přicestoval před necelými dvěma týdny z Postřelmova. Jako jeho předchůdci, i on dostane jméno, ale to se dozvíte také až večer.  

Dnešní program vypadá následovně :

14:00

Ježíškův poštovní úřad u vánočního stromu otevírá

17:45

Stříbrný smrk bude na náměstí od 27. listopadu!

ilustrační foto MMP

Letošní prostějovský vánoční smrk doputuje do Prostějova z Brodku u Konice. Stříbrného krasavce darovaly městu soukromé dárkyně z Prostějova, které v uvedené lokalitě vlastní zahradu. Kácení stromu a přeprava do Prostějova je naplánována na pondělí 27. listopadu 2017.

„Pravidla hospodaření s majetkem města vyžadují celou záležitost bezúplatného nabytí movité věci, tedy přijetí tohoto daru, smluvně ošetřit. Tento stříbrný smrk byl na základě posouzení všech nabídek od občanů vybrán jako nejvhodnější vánoční strom pro město Prostějov,“ nastínil darovací postup náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Vánoční strom bude opět z vesnice. Tentokrát z Brodku u Prostějova

ilustrační foto MMP

Vánoční strom hledá město Prostějov už od září. Žhavým kandidátem byl strom ze Stražiska, nakonec ale bude z Brodku u Prostějova. 

V současné době už je jasno, po loňském stromu, který připutoval na náměstí ze Seloutek, bude ten letošní opět z vesnice. Tentokrát půjde o stříbrný smrk, který roste v Brodku u Prostějova. Odbor správy a údržby majetku města vybíral z osmi kandidátů. Že vyhraje brodecký, rozhodla až přístupnost stromů. "Musí se k němu bez problémů dostat technika, jeřáb, tahač s valníkem," vysvětlila už před časem primátorka Alena Rašková. Na náměstí připutuje smrk 27. listopadu. 

Vánoční strom bude zřejmě opět z vesnice. A s novým osvětlením

ilustrační foto

Vánoční strom hledá město Prostějov už od září. Kandidáty má prozatím dva, vyhraje zřejmě opět strom z vesnice.

Podmínky stran vzhledu vánočního stromu se nemění. „Preferujeme smrk o výšce zhruba dvacet metrů, který by byl rovně rostlý s rovnoměrnými větvemi do všech stran," uvedla již v září náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

V současné době je již skoro jasno, po loňském stromu, který připutoval na náměstí ze Seloutek, bude te letošní opět z vesnice. 

Vánoční strom bude letos v novém!

Foto MMP

Známe novou podobu vánočního stromu i termín jeho rozsvícení.

Dominanta vánočních oslav bude mít letos nové zdobení (viz náhled). Led řetězy s FLASH efektem, vánoční hvězda, zábleskové koule, baňky, umělé jehličí a jiné efekty jsou novinkou, na kterou se můžeme těšit.

Známe také termín, kdy bude městský vánoční strom rozsvícen. Slavnostní podvečer proběhne v pátek 1.12. 2017, na kulturní téma doprovodného programu si ale musíme ještě počkat.  

Město hledá vánoční strom!

ilustrační foto MMP

Přestože léto ještě zdaleka nekončí, město už teď začíná hledat "svůj" vánoční strom. Dominantu vánočních oslav mohou nabízet i sami zdejší obyvatelé. Pokud máte na svém pozemku vhodný strom, který by ozdobil sváteční náměstí ve vánoční čas, můžete se ozvat do konce měsíce října 2017.

„Preferujeme smrk o výšce zhruba dvacet metrů, který by byl rovně rostlý s rovnoměrnými větvemi do všech stran, aby byl ozdobou a součástí vánoční výzdoby náměstí,“ uvedla náměstkyně Ivana Hemerková.

Pokud by byl někdo ochoten darovat strom městu, své nabídky může zaslat poštou na adresu:

Odbor správy a údržby majetku města

Magistrát města Prostějova

Nám. T. G. Masaryka 130/14

796 01 Prostějov

Lidé mohou stromy nabízet také telefonicky, a to na čísle: 582 329 554 nebo 582 329 327, případně na e-mailové adrese: