sdílená kola

OBRAZEM: Sdílená kola jsou v provozu! Vyzkoušíte je?

Foto ber

Ve čtvrtek odpoledne se na prostějovském hlavním náměstí rozjel projekt sdílených kol. A to doslova. Stroje firmy Nextbike osedlali jako vůbec první prostějovští radní, aby vyzkoušeli, zda se na nich dobře jezdí.

Projekt přijel do Prostějova představit z Německa majitel Nextbike, který firmu založil před patnácti lety a jehož rodina pochází z českého Ústí nad Labem.

Dnes provozuje sdílená kola ve více jak 200 městech sedmadvaceti zemí. Prostějovu věnoval dárek v podobě rozšíření volných minut pro první týden provozu na 30 minut zdarma. 

Další informace najdete na https://nextbikeczech.com/cs/prostejov/. (ber)

Stojany pro sdílená kola se montují

Foto ber

Celkem 100 kol, 9 stálých stanovišť (10. stanoviště je aktuálně v jednání) a další tzv. virtuální stanoviště nabídne od 1. března letošního roku pilotní etapa projektu sdílení kol v Prostějově. Stojany na kola v těchto dnech pracovníci příslušné firmy instalují. Prezentace pro veřejnost se uskuteční na náměstí T. G. Masaryka 28. 2. 2019 od 16 hodin. 

Uživatelé se mohou informovat na služby sdílených kol v Prostějově na stránkách nextbike Czech Republic včetně možnosti stáhnout si příslušnou aplikaci do mobilu:

https://nextbikeczech.com/cs/Prostejov/

Místa, kde budou nové stojany pro sdílení kol rozmístěny:

1) ulice Mathonova, u autobusových zastávek,

2) ulice Janáčkova, u autobusového nádraží,

3) ulice Kojetínská, u autobusové zastávky,

4) na nám. T. G. Masaryka, před domem č. 125/15,