Hasiči zvou na návštěvu. V pátek 13.

Hasiči zvou na návštěvu. V pátek 13.
Foto plakát

Sednout si za volant hasičské cisterny, vyzkoušet si dýchací přístroj nebo si popovídat s výjezdovými hasiči. To vše můžete zažít, když se v pátek 13. října vydáte na požární stanice v Olomouckém kraji. Bude se zde totiž konat Den požární bezpečnosti, při němž se veřejnosti otevřou prostory hasičských stanic. Otevřena budou i stanice v Prostějově a Konici, a to v době od 9–12 a 13 – 17.30 hodin.

„Na všech stanicích chceme lidem prezentovat specializovanou požární techniku, přiblížit práci sboru v našem kraji i upozornit obyvatele na pravidla a zásady protipožární bezpečnosti. V pátek 13. října tak mají dospělí i děti během dne možnost prohlédnout si stanice a jejich vybavení a přiučit se zásadám, jak se správně starat o topidla a spalinové cesty,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Návštěvníky čeká v Prostějově prohlídka požární stanice, výjezdové a specializované techniky, možnost prohlédnout si důkladně cisterny a speciální kontejnery i jejich vybavení, prezentace lezecké i potápěčské výstroje, zásahových obleků, stánek s preventivně-výchovnou tématikou pro děti i dospělé, kvízy, hry a soutěže a dynamické ukázky zásahové činnosti dle možností dané stanice.

V Konici pak ukázka požární stanice, statická ukázka požární techniky a prezentace vybavení a zásahové techniky.

„A proč pátek třináctého? Protože již řadu let patří neodmyslitelně k hasičům. Naším cílem je pořádáním preventivně-výchovných akcí přispět ke zlomení pověry, která je s tímto datem spojená. Každý rok proto vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků Den požární bezpečnosti na pátek třináctého, letos připadá na říjen. Jeho tématem jsou „Topná sezóna – požární bezpečnost při užívání tepelných spotřebičů a komínů,“ doplnila mluvčí. (ber)

Poslat nový komentář