Keltská noc Plumlov je festival na evropské úrovni

Keltská noc Plumlov je festival na evropské úrovni
Foto plakát

Jednou z významných novinek letošního ročníku Keltské noci je skutečnost, že Keltská noc, jakožto významný umělecký festival, získala akreditaci organizace European Festivals Association (dále EFA), která sdružuje a reprezentuje členské festivaly po celé Evropě i světě. Posláním tohoto sdružení je přispívat k rozvoji kulturního života v Evropě a dlouhodobě působí jako důležitá platforma pro umělecké festivaly s důrazem na interakci mezi festivaly, veřejnými orgány a dalšími zainteresovanými stranami. Keltská noc splnila potřebná kritéria a následující dva ročníky tedy smí hrdě nosit značku REMARKABLE ARTS FESTIVAL – EFFE LABEL 2024–2025.

Můžete se těšit na 150 umělců a 30 různých souborů ze 12 zemí. Kompletní podrobný program KN 2024 najdete zde na webu KN na www.keltska-noc.cz, v sekci PROGRAM. Opět se můžete těšit jak na novinky, tak i na hvězdné stálice Keltské noci.

Z novinek to budou například IRISH ELEMENTS THE SHOW (UK,IRL,SK), kteří poprvé na KN předvedou hodinovou tanečně-hudební show. Jde o soubor tvořený tanečníky, kteří se osobně účastnili slavných světových projektů Lord of the Dance a Riverdance.

Dalšími novinkami jsou GROGGY DOGS (ESP, pirátská kapela z města Sevilla, která přiveze svůj zemitý rock na bázi starých irských hospodských a námořnických songů a také nový projekt skvělé holandské multiinstrumentalistky a zpěvačky, LOES VAN SCHAIJK BAND (NL,IRL,CZ), tato kapela přiveze irské songy a tunes obohacené nádechem bluegrassu a špetkou jazzu, a zazní také krásné autorské písně od LOES VAN SCHAIJK .

Letos si na Keltské noci užijete také divadelní představení s názvem Nevěsta pro Paddyho, v podání divadelního spolku z Poličky.

Na KN nebudou samozřejmě chybět ani hvězdné stálice ze zahraničí: Sliotar (IRL), Celtica Pipes Rock (AUT, UK), Cisal Pipers (ITA), Selfish Murphy (HUN, ROM), Celtycki Wroclaw (PL) a naše hvězdné stálice české a moravské: Tomáš Kočko a Orchestr, České Srdce, Deloraine, Bran, Vintage Wine, Quanti Minoris, Happy To Meet, Malemirish, Gwalarn, Hakka Muggies, Wolfarian, Emerald Shine, Barbar Punk.

Irské tance předvedou: Eriu (PL), Démáirt (CZ) a Fiach Bán (CZ), kteří ve středu, 18. července ve 13 hodin festival otevřou svým workshopem irských tanců. Ohňové show provede tradičně mistr Akáda a jeho skupina Ohně, meče, blesky.

Po celou dobu festivalu budete moct obdivovat keltská řemesla, o to se opět postará a svůj keltský tábor rozvine skupina Latenart. Ani letos nebude chybět keltská kovárna kováře Petra Rajnocha.

Během tří festivalových dnů budete moci navštívit také různé workshopy a přednášky. (red)

Poslat nový komentář