Hledá se stavba roku Olomouckého kraje

Hledá se stavba roku Olomouckého kraje
ilustrační foto Olomoucký kraj

Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků vyhlašuje desátý ročník soutěže Stavba roku Olomouckého kraje. Nominace mohou lidé posílat do 31. ledna 2023. Vítěze oznámí porota na jaře.

„Při svých cestách po Olomouckém kraji vidím často řadu hezkých nových staveb i rekonstrukcí, které jsou ozdobou našeho regionu. A určitě by si zasloužily dostat šanci na krajské ocenění. Právě Stavba roku takovou příležitost nabízí,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Soutěžit se bude tradičně v pěti kategoriích – stavby určené k bydlení a rekreaci, veřejné prostory, dopravní a inženýrské stavby, objekty pro technologii a průmysl, poslední kategorií jsou rekonstrukce. Důležitou podmínkou je, aby byly realizované projekty zkolaudovány v období od 1. ledna 2021 do 31. prosince 2022.

Všechny další náležitosti včetně přihlášky do soutěže nabízí webové stránky cenykraje.cz v sekci Stavba roku. Přihlášené práce si budou moci lidé prohlédnout na veletrhu Stavotech v Olomouci i na zmiňovaném webu.

„Soutěž doznala řady dílčích změn co do pravidel i složení poroty, což bude, věřím, impulsem pro ještě větší počet přihlášených investic,“ dodal Jan Žůrek, radní Olomouckého kraje pro oblast kultury. (Zdroj olkraj.cz)

Poslat nový komentář