Stavba roku

Nemocnice, biocentrum i povedená rekonstrukce. Stavba roku má různorodé vítěze

Foto Olomoucký kraj

Celkem v pěti kategoriích letos soutěžily projekty v Olomouckém kraji o titul Stavba roku. Tentokrát poprvé mohli do hlasování zasáhnout i lidé, kteří v anketě rozhodli o udělení Ceny veřejnosti. Získala ji rekonstrukce tvrze Kobylků v Podolí.

„Blahopřeji všem, kteří se do letošních cen probojovali a usilovali o titul. Mám velkou radost z různorodosti a pestrosti představených staveb. Dokládají, že v našem regionu žijí a pracují šikovní architekti i stavitelé, kteří do díla dávají nejen svůj um, ale často i kus svého srdce,“ uvedl během udílení cen Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Hledá se stavba roku Olomouckého kraje

ilustrační foto Olomoucký kraj

Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků vyhlašuje desátý ročník soutěže Stavba roku Olomouckého kraje. Nominace mohou lidé posílat do 31. ledna 2023. Vítěze oznámí porota na jaře.

„Při svých cestách po Olomouckém kraji vidím často řadu hezkých nových staveb i rekonstrukcí, které jsou ozdobou našeho regionu. A určitě by si zasloužily dostat šanci na krajské ocenění. Právě Stavba roku takovou příležitost nabízí,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Kraj vyhlásil soutěž o Stavbu roku. Nabídne nějakou Prostějov?

ilustrační foto ber

Letos se v regionu opět uskuteční soutěž Stavbu roku Olomouckého kraje. Přihlášky mohou lidé posílat do 26. února. Soutěžit se bude v několika kategoriích, vítěze oznámí porota v průběhu dubna na výstavě Stavotech.

„V Olomouckém kraji vznikla spousta krásných staveb, které si ocenění zaslouží. Některé vznikly s podporou hejtmanství, další jsou iniciativou soukromých či jiných investorů. V každém případě bude mít porota těžký výběr, což je pro samotnou soutěž jedině dobře,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Oceňovat se budou stavby určené k bydlení a rekreaci, veřejné prostory, stavby průmyslové i dopravní nebo ty, které prošly rekonstrukcí. Porota zhodnotí jejich vzhled, funkčnost a například i vztah k životnímu prostředí.

Olomoucký kraj přijímá nominace na Stavbu roku 2016

Foto kr-olomoucky.cz

Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě vyhlašuje v pořadí sedmý ročník soutěže s názvem Stavba roku 2016 Olomouckého kraje. Záměrem soutěže je vybrat a ocenit nejlepší nové stavby nebo rekonstrukce, které v Olomouckém kraji vznikly v letech 2015 až 2016. Nominace na stavbu mohou zájemci posílat do 30. ledna 2017. O vítězích pak rozhodne odborná porota v březnu příštího roku.

„Do soutěže se mohou přihlásit stavby, které byly realizovány na území Olomouckého kraje a zkolaudovány do 31. prosince 2016. Oceněním těchto staveb se snažíme veřejnost seznámit s úrovní současného stavitelství, architekturou a projektováním v Olomouckém kraji a také podpořit architekty, stavební firmy a investory, kteří kvalitním způsobem mění podobu našeho regionu,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil. Také v letošním roce se soutěží v pěti kategoriích.