Ostropestřec mariánský. Nádherný přítel našich jater

Ostropestřec mariánský. Nádherný přítel našich jater
ilustrační foto

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je velmi mohutným a vysokým bodlákem, neboť dosahuje výšky 150 cm až dvou metrů. Pochází ze Středomoří, nicméně jej lze pěstovat i ve středoevropských podmínkách. Ostropestřec patří do čeledi hvězdicovitých a kvete od července do září. Jeho květy jsou fialové barvy a vypadají skutečně velmi krásně. Není tedy divu, že je často pěstován jako okrasná rostlina.

Druhové jméno „mariánský“ souvisí s jeho listy, které jsou sice zelené, ale jsou na nich přítomny také bílé skvrny. Ty vznikly dle legendy z mléka samotné panny Marie, což je prý důvodem jeho léčivých účinků.

Ačkoli byly v minulosti používány k léčení listy a kořen ostropestřce mariánského, aktuálně jsou využívána právě semena, v nichž je nejdůležitější účinnou látkou silymarin. Ten má řadu pozitivních účinků. V prvé řadě obnovuje jaterní tkán, přičemž játra jsou hlavní orgán naší detoxikace. Jejich zdraví je tedy zásadně důležité a právě silymarin dokáže výrazně pomoci v případě různých onemocnění a dalších komplikací. 

Tato zajímavá látka zlepšuje průběh chronických zánětů jater, tzn. hepatitidy, která je laicky nazývána žloutenka. Dále dokáže pomoci při regeneraci poškozených jater u alkoholiků či drogově závislých, ale také při otravách léky nebo houbami (např. muchomůrky zelené). Navíc působí velmi kladně při cirhóze jater i onemocnění infekční mononukleózou a pomáhá rovněž po chemoterapii. Její užívání je navíc doporučováno i obéznějším lidem.

Silymarin má ovšem také další léčivé účinky. Kromě jater působí pozitivně rovněž na žlučník, poruchy krevního oběhu a při nízkém krevním tlaku. Ostropestřec je zároveň vhodné užívat při depresích, migréně, závratích, astmatu či alergiích. 

Ostropestřec si lze pořídit formě olejů, tinktur, kapslí, tablet či jako součást různých bylinných směsí. Velmi účinný je ovšem také čaj. Stačí 1 čajovou lžičku rozdrcených semen zalít čtvrt litrem vody, nechat cca 10 až 20 minut odstát a scedit. Čaj z ostropestřce by se měl pít ráno na lačný žaludek, poté zhruba 30 minut před obědem a před spaním. Tento proces je nutné opakovat po několik týdnů. (ber)

Poslat nový komentář